85. rocznica pierwszej deportacji Polaków na Sybir | Urząd Miasta Dzierżoniów

85. rocznica pierwszej deportacji Polaków na Sybir

Grupa osób składająca wieńce przed pomnikiem
Wydarzenie
Data
Miejsce
Parku Sybiraków przy ul. Świdnickiej 30

W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku rozpoczęła się pierwsza z czterech masowych deportacji Polaków na Sybir. Łącznie wysiedlono około 320 tysięcy osób. 

Jak co roku dzierżoniowianie upamiętnią rocznicę tych tragicznych wydarzeń i złożą wyrazy szacunku i wieńce upamiętniające rodaków, którzy już nigdy nie wrócili do ojczyzny. Zapraszamy o godzinie 11.00 do Parku Sybiraków przy ul. Świdnickiej 30.

Polecane wydarzenia

  • Muzyczna podróż w czasie - barokowy koncert w synagodze

  • Wieczór z muzyką Rihanny

  • W krainie trolli - zapraszamy na „Klub Podróżnika”

  • Małe Góry Literatury - spektakl „Tkaczka chmur. Baśń o trzech Zorzach”

  • Góry Literatury - duch gór, latający uniwersytet, alchemia