Ruszyła kolejna inwestycja zmieniająca dzierżoniowskie parki | Urząd Miasta Dzierżoniów

Ruszyła kolejna inwestycja zmieniająca dzierżoniowskie parki

Fot: UM Dzierżoniów

Od zabezpieczenia zieleni rozpoczęły się prace w Parku Miłośników Dzierżoniowa. To kolejna inwestycja w tereny zielone i w estetykę miasta. Wartość robót budowlanych to 1,5 mln zł (w tym 500 tys. zł zewnętrznego dofinansowania).

Termin ich zakończenia zaplanowano na październik. W tym czasie postawną chodniki z kostki i miału kamiennego, fontanna posadzkowa, ledowe oświetlenie, ławki i kosze. Ostatnim elementem będą nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Będzie też podświetlenie chyba najpiękniejszego drzewa w Dzierżoniowie, buku rosnącego przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Klasztornej.

Park i pracownik zabezpiczający drzewo przed uszkodzeniami

Wydarzenia

  • W krainie trolli - zapraszamy na „Klub Podróżnika”

  • Wieczór z muzyką Rihanny

  • Taneczne czwartki w Centrum Seniora

  • Coolturalne piątki - koncert z okazji jubileuszu biblioteki

  • Coolturalne piątki - mity i legendy