Bezpieczniej i wygodniej przy ul. Świdnickiej | Urząd Miasta Dzierżoniów

Bezpieczniej i wygodniej przy ul. Świdnickiej

Fot: UM Dzierżoniów

Chodnik, który powstał przy Świdnickiej łączy ul. Sowiogórską z pozostałą częścią Dzierżoniowa. Pozwala on na przejście w kierunku centrum bez konieczności przechodzenia przez najbardziej ruchliwą drogę w naszym mieście.

Roboty budowlane zamknęły się kwotą 160 tys. zł. Połowę pokryło miasto, połowę Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

Przestrzeń wokół najnowszej dzierżoniowskiej ulicy mocno się zmienia. Trwa budowa kolejnego budynku DTB-su, trzeciego już w tym miejscu, a będzie kolejny. Niedawno swoją siedzibę uruchomiła tu Polska Spółka Gazownictwa.

Wydarzenia

  • W krainie trolli - zapraszamy na „Klub Podróżnika”

  • Wieczór z muzyką Rihanny

  • Taneczne czwartki w Centrum Seniora

  • Coolturalne piątki - koncert z okazji jubileuszu biblioteki

  • Coolturalne piątki - mity i legendy