Razem dla zdrowia dzieci - zdrowe oczy, ciało, dieta | Urząd Miasta Dzierżoniów

Razem dla zdrowia dzieci - zdrowe oczy, ciało, dieta

Dzierżoniowska Rada Kobiet zaprasza rodziców i pedagogów na spotkanie poświęcone zdrowiu najmłodszych mieszkańców. W jego trakcie uczestnicy dowiedzą się jak zadbać o oczy, ciało i dietę dzieci.

15 maja w sali „Pegaz” Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przeprowadzone zostaną trzy prelekcje. 

  1. Profilaktyka otyłości u dzieci. Dlaczego musimy działać już teraz? - Marta Kałużna (dietetyczka kliniczna).
  2. Pandemia krótkowzroczności. Dlaczego coraz więcej dzieci nosi okulary? - Maria Brejnak (optometrystka).
  3. Od niemowlęcia do przedszkola, jak wczesny rozwój wpływa na postawę i zdrowie dziecka - Anna Hermann (fizjoterapeutka uroginekologiczna i pediatryczka).

Początek spotkania o godzinie 17.00.

Wydarzenia

  • Wspólny kierunek - warsztaty dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami

  • Poetycko-artystyczna RE-witalizacja

  • Wieczór z muzyką Rihanny

  • Taneczne czwartki w Centrum Seniora

  • Coolturalne piątki - koncert z okazji jubileuszu biblioteki