Tworzymy bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów

Na zdjęciu puste łóżka rehabilitacyjne i wózek inwalidzki
FOT. FREEPIK

Dzięki darmowej wypożyczalni dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego będzie dużo łatwiejszy. Masz niepotrzebny sprzęt rehabilitacyjny? Podaruj go dla Centrum Seniora, w którym tworzymy pierwszą w regionie bezpłatną wypożyczalnię.

Osoby chore, wracające do zdrowia w domowych warunkach, z trwałą niepełnosprawnością ruchową, w trudnej sytuacji materialnej będą miały możliwość skorzystania z pierwszej w regionie, bezpłatnej internetowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Aby mogła ruszyć, potrzebny jest sprzęt.
- Często w naszych domach zalegają niepotrzebne już kule, balkoniki, łóżka, materace przeciwodleżynowe, czy wózki inwalidzkie. Warto przekazać je dla tych, którzy ich teraz potrzebują – mówi Anna Polowczyk, dyrektor Centrum Seniora w Dzierżoniowie i pomysłodawczyni utworzenia bezpłatnej wypożyczalni.
Według założeń bezpłatna wypożyczalnia ma być formą pomocy osobom z niepełnosprawnościami, które ze względów materialnych, nie mogą sobie pozwolić na zakup lub wypożyczenie ogólnodostępnego sprzętu rehabilitacyjnego.
Osoby, które chciałaby przekazać sprzęt do wypożyczalni proszone są o kontakt z Centrum Seniora osobiście, mailowo na adres: dyrektor at ddps [dot] pl lub telefonicznie pod numerem 74 831 13 20 wewnętrzny 117.