Srebrny medal Pucharu Polski w Zapasach dla Wiktorii | Urząd Miasta Dzierżoniów

Srebrny medal Pucharu Polski w Zapasach dla Wiktorii

Maj rozpoczął się w Dzierżoniowie zawodami zapaśniczymi. W zmaganiach II Pucharu Polski Kadetek w Zapasach uczestniczyło 139 zawodniczek z 61 klubów z całej Polski. Wiktoria Szeliga (57 kg) z MULKS Junior Dzierżoniów wywalczyła srebro.

Wiktoria jak burza przeszła walki eliminacyjne, kładąc wszystkie rywalki na łopatki. W walce finałowej chwila nieuwagi kosztowała ją utratę zwycięstwa. Tuż za podium znalazła się kolejna reprezentantka dzierżoniowskiego klubu, Weronika Smaczyńska, która przegrała walkę o brązowy medal. W walkach eliminacyjnych odpadła Nikola Ostrowska - zajęła 11 miejsce.

Cieszy mnie dobra dyspozycja naszych dziewcząt, które przygotowują się do najważniejszych startów w tym sezonie. Wiktoria Szeliga dzięki uzyskanym wysokim wynikom sportowym będzie miała okazję uczestniczyć w Mistrzostwach Europy U-15. Za dwa miesiące dziewczęta mają finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których chcemy zdobyć medale dające nam przepustkę do reprezentacji Polski – mówi trener Norbert Warchoł.