Punkt gotowy – czekamy na szczepionki

Kolaż zdjęć pokazujących punkt szczepień w hali ośrodka sportu
Fot: UM Dzierżoniów

Utworzony w hali dzierżoniowskiego OSiR-u Punkt Szczepień Powszechnych jest już po formalnym odbiorze NFZ-tu. Każdego dnia szczepionkę będzie mogło tu przyjąć ponad 400 osób.

Za zorganizowanie punktu zgodnego z rządowymi wytycznymi odpowiada miasto, które mogło liczyć na pomoc naszego szpitala, prowadzonego przez powiat. Dostarczanie szczepionek leży po stronie rządowej.

Do punktu, zlokalizowanego w hali sportowej, wejdziemy bocznym wejściem. Pierwszym miejscem jest strefa, w której trzeba będzie wypełnić ankietę, następnie klient skierowany zostanie do poczekalni. Kolejnym krokiem będzie badanie wykonane przez służby medyczne i przejście do jednego z czterech punktów szczepień. Jest też specjalna strefa, w której trzeba będzie odczekać 15 minut przed opuszczeniem hali OSiR-u.

W każdym z czterech stanowisk szczepień będą dwie pielęgniarki, dwóch pracowników techniczno-administracyjnych. Przez cały czas funkcjonowania punktu szczepień w hali ośrodka sportu będzie dyżurował lekarz. W razie potrzeby będą też osoby pomagające w parkowaniu.

O dokładnej dacie rozpoczęcia szczepień i poprzedzającej je rejestracji poinformujemy niezwłocznie, zaraz po otrzymaniu informacji o terminie przekazania szczepionek.

Zapisy na szczepienia będą prowadzone telefonicznie. Można będzie skorzystać z ogólnopolskiej linii, lub jednego z trzech numerów telefonów obsługiwanych przez Dzierżoniów.