Pływackie laury z Grand Prix Polski | Urząd Miasta Dzierżoniów

Pływackie laury z Grand Prix Polski

Dzierżoniowski pływak Paweł Juraszek wygrał w punktacji wielobojowej rywalizację w kategorii najlepszy zawodnik w stylu dowolnym Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu. Na dystansie 50 m stylem dowolnym był pierwszy, a na 100 m – drugi.

Zawody odbyły się w dniach 21-22 listopada w Poznaniu na 25-metrowym basenie. Zakwalifikowanych zostało na nie 480 zawodników z 59 klubów z Polski. MKS 9 reprezentował Paweł Juraszek, podopieczny trenera Andrzeja Wojtala, który zajął kolejno pierwsze i drugie miejsce na dystansie 50 m (21,25) i 100 m (48,76) stylem dowolnym. Na dystansach 100 m (1:00,47) i 50 m (28,83) stylem klasycznym zajął kolejno 4. i 9. miejsce. W punktacji wielobojowej wygrał rywalizację w kategorii najlepszy zawodnik w stylu dowolnym, a w klasyfikacji ogólnej uplasował się na trzecim miejscu.

Udział zawodnika w Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu dofinansowało miasto Dzierżoniów.