Paweł Juraszek z lekkością wywalczył olimpijskie minimum

Paweł Juraszek w basenie z ręką podniesioną w geście zwycięstwa
Fot: Facebook - Paweł Juraszek

Zawodnik MKS Dziewiątka Dzierżoniów już pierwszego dnia pokonał 50 m stylem dowolnym w czasie 21,72 i uzyskał minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Trudno mówić o jakimś wielkim zaskoczeniu. To był mój cel. Rano co prawda pływa się trudniej, ale jak zobaczyłem, że reszta stawki trochę została, to postanowiłem już wtedy docisnąć – opowiadał po wszystkim Juraszek.

Jak możemy przeczytać np. w Przeglądzie Sportowym - nasz olimpijczyk główny cel zrealizował w naprawdę dobrym stylu, a przy okazji potwierdził absolutną dominację na krajowym podwórku na 50 m kraulem.

Paweł Juraszek jest niepokonany w swojej koronnej konkurencji – zarówno na długim, jak i krótkim basenie – od grudnia 2016 roku. W Lublinie zdobył już ósme z rzędu złoto MP.

Wszystko poszło zgodnie z planem, przyjechałem po minimum olimpijskie i z nim wracam. Czas z eliminacji daje mi obecnie 4. miejsce na świecie, a 3. w Europie. Bardzo dziękuję, za każdą wiadomość, komentarz, słowo wsparcia i zaciśnięty kciuk. Może i na basenie nie ma kibiców, ale Waszą moc wyczuwam zawsze. Wielkie podziękowania należą się również firmie Info-R, która nigdy we mnie nie zwątpiła i niebywale pomaga mi w przygotowaniach i w realizacji moich sportowych celów. Za sterami tej firmy nie stoją ludzie, a anioły.  Dziękuję też miastu Dzierżoniów, dzięki któremu miałem i mam w ogóle gdzie trenować w tych trudnych dla sportowców czasach - takie słowa, po udanych startach zamieścił na swoim fanpagu nasz olimpijczyk.

Gratulujemy zawodnikowi i rzecz jasna trenerowi Andrzejowi Wojtalowi.

Udział zawodnika MKS 9 w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie dofinansowało miasto Dzierżoniów.

Paweł Juraszek odbiera medal za zwycięstwo w zawodach