Paszporty – uwaga zmiana w dniach 7-10 listopada | Urząd Miasta Dzierżoniów

Paszporty – uwaga zmiana w dniach 7-10 listopada

Dolnośląski Urząd Wojewódzki informuje, że od 7 do 10 listopada nie będzie możliwości składania wniosków paszportowych oraz odbioru dokumentów w terenowych punktach paszportowych.

Dotyczy to punktów działających w Bogatyni, Dzierżoniowie, Kłodzku, Lubinie, Polkowicach, Trzebnicy i Ząbkowicach Śląskich.

Przerwa w obsłudze spowodowana jest modyfikacją obowiązującej ustawy o dokumentach paszportowych. Największą zmianą jest zastąpienie dotychczas działającej Centralnej Ewidencji Wydanych i Unieważnionych Dokumentów Paszportowych nowym Rejestrem Dokumentów Paszportowych. Ma on być składową Systemu Rejestrów Państwowych, który łączy sześć innych rejestrów, w tym dowodów osobistych, stanu cywilnego, danych kontaktowych czy numerów PESEL.

Wydarzenia

  • Paweł Stolarski - prezentacja autorska

  • Henryk Miśkiewicz Special Quartet „The Music of Ptaszyn”

  • Weekend gier i zabaw: „Zagraj w Młyn”

  • 27. Poezja na Murach

  • Zakończenie Sezonu Amatorskiego Ruchu Artystycznego