Nowy park handlowy przy dzierżoniowskiej starówce

Wizualizacja przyszłej galerii

Na terenach byłego dworca PKS przy ul. Prochowej w Dzierżoniowie powstanie nowe centrum handlowe. Efekt zmian wiążących się także z zagospodarowaniem południowej części starówki zobaczymy w drugiej połowie przyszłego roku.

Będzie to obiekt handlowo-usługowy, którego jedna kondygnacja ma być dostępna od ulicy Prochowej, drugi poziom będzie znajdował się na wysokości marketu Netto. Na obu poziomach funkcjonować mają parkingi, łącznie na około 130-150 miejsc postojowych. Przewidywana powierzchnia handlowa - 8000 m2.

Obiekt ma być architektonicznie wkomponowany w otoczenie. Inwestycja jest już na etapie uzgodnień. Prywatny inwestor zapowiada, że oprócz sieciówek będzie też przestrzeń dla lokalnych przedsiębiorców.

Jednocześnie z rozpoczęciem inwestycji mają ruszyć prace związane z remontem uszkodzonego muru oporowego, który jest własnością firmy budującej centrum handlowe.

- Remont muru i modernizacja ul. Prochowej są ze sobą sprzężone. Inwestor zadeklarował przystąpienie do prac jesienią tego roku, więc miasto będzie mogło wreszcie równolegle ruszyć z modernizacją ul. Prochowej. Ze względów technologicznych trzeba rozebrać mur i nawierzchnię ulicy. Jesteśmy na etapie projektowania. Planujemy remont od ul. Batalionów Chłopskich do ronda przy synagodze, a ulica Prochowa ponownie będzie dwukierunkowa - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.