Nowa droga już gotowa
Zakończyła się budowa nowego odcinka drogi łączącego ul. Wrocławską z ul. Wiosenną – wraz z pełną infrastrukturą techniczną. To usprawni dojazd do zlokalizowanych tam działek budowlanych.
Firma Instalatorstwo Sanitarne z Lasocina zrealizowała zadanie w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy. W efekcie mieszkańcy zyskali utwardzony pas drogi o długości 520 metrów i szerokości 3 metrów – nawierzchnię wykonano z kruszywa.
Pod ziemią powstały natomiast kluczowe elementy uzbrojenia terenu. Wykonawca wybudował kolektor kanalizacji sanitarnej oraz sieć wodociągową – wraz ze studniami i odgałęzieniami do granicy pasa drogowego. Wszystkie zakończenia przyłączy zostały szczelnie zabezpieczone, tak aby właściciele przyległych posesji mogli w każdej chwili podłączyć swoje nieruchomości.
Jeszcze przed rozpoczęciem robót teren oczyszczono z drzew, krzewów i samosiejek. Prace wycinkowe i karczowanie przeprowadzono zgodnie z decyzją starosty.
Wartość zrealizowanych robót to 875 tysięcy złotych. Miasto sfinansowało je w całości z własnego budżetu.
