Dominika Sztandera jedzie na olimpiadę! | Urząd Miasta Dzierżoniów

Dominika Sztandera jedzie na olimpiadę!

Dominika Sztandera zdobyła na Uniwersjadzie w Chengdu cztery medale – trzy srebrne i jeden brązowy. Kilka dni wcześniej na mistrzostwach świata poprawiła rekord Polski i wywalczyła kwalifikację olimpijską. Jesteśmy dumni, bo pierwsze kroki stawiała na dzierżoniowskim basenie.

Pochodząca z Dzierżoniowa pływaczka to druga zawodniczka, trenująca niegdyś w MKS „Dziewiątka” Dzierżoniów, po Pawle Juraszku, która wywalczyła kwalifikację olimpijską.

Nasza „żabkarka” na uniwersjadzie zdobyła indywidualnie srebro na dystansie 50m klasykiem i brąz na 100m klasykiem, a także dwa srebra w sztafetach 4x100 zmiennym. Dominika Sztandera dosłownie chwile przed uniwersjadą na mistrzostwach świata w pływaniu w Fukuoce pobiła rekord Polski na 100m stylem klasycznym. Co ważne - wynik 1:06.42 dał jej kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu w przyszłym roku.

Dominika Sztandera ma 26 lat i na koncie dwa medale mistrzostw Europy na krótkim basenie - złoty w sztafecie 4x50m zmiennym (Glasgow 2019) i brązowy w sztafecie 4x50 dowolnym (Kazań 2021). Studentka wrocławskiej AWF już trzeci raz w tym roku pobiła rekord Polski na 100m żabką. Pierwszy raz zrobiła to jeszcze w lutym, potem na mistrzostwach Polski w kwietniu. To tam wywalczyła kwalifikację na mistrzostwa świata.

Wydarzenia

  • Parada kapeluszy i szalonych nakryć głowy

  • Sowiogórski Tour 2025 – można się zgłaszać

  • Dzierżoniowska edycja festiwalu „Autentyczne Historie”

  • 86. rocznica wybuchu II wojny światowej

  • Piotr Bałtroczyk - stand-up