Ależ sukces - pływaczka MKS 9 Dzierżoniów multimedalistką i rekordzistką Polski masters | Urząd Miasta Dzierżoniów

Fot: MKS 9 Dzierżoniów

Aż siedem złotych medali i sześć rekordów Polski w kategorii wiekowej masters padło łupem pływaczki MKS 9 Dzierżoniów. Zuzanna Pisarska, podopieczna i wychowanka trenera Andrzeja Wojtala spisała się wzorcowo na Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w kategorii masters na 25 m basenie w Łodzi w dniach 10-12 listopada.

W rywalizacji wzięło udział 499 zawodników z 86 klubów. Uprawnieni do startu w zawodach byli zawodnicy od 25. roku życia, w kategoriach wiekowych co pięć lat.

W kategorii wiekowej 40-44 lat Zuzanna Pisarska podczas dwudniowych zmagań wywalczyła siedem złotych medali i pobiła sześć rekordów Polski w kategorii wiekowej masters.

Sześć złotych medali zdobyła na dystansach 100 m stylem grzbietowym (1:07,37), 100 m (1:06,07) i 50 m stylem motylkowym (28,99), 50 m stylem dowolnym (27,32) oraz 100 m (1:08,47) i 200m stylem zmiennym (2:33,50), ustanawiając nowe rekordy Polski w kategorii wiekowej masters. Siódmy złoty medal wywalczyła na dystansie 50 m stylem grzbietowym uzyskując czas 30,69.

W klasyfikacji wielobojowej za trzy najlepsze starty Zuzanna Pisarska została najlepszą zawodniczką zawodów i uzyskała najlepszy wynik zawodów na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Zawodniczce i trenerowi gratulujemy sukcesów.