5 medali zapaśniczek Juniora Dzierżoniów

Dzierżoniowscy zapaśnicy na grupowym zdjęciu w sportowych strojach

Trzy srebrne i dwa brązowe medale przywiozły z  Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach, które rozgrywały się w miniony weekend w Chełmie. W rywalizacji udział brało 150 zawodniczek z 40 klubów z Polski.

Świetny występ zanotowały zawodniczki MULKS Junior Dzierżoniów. W walkach finałowych znalazły się Magda Błaszczyszyn, Olimpia Łosyk, Karolina Kozłowska. W walkach o brązowe medale wystąpiły Magda Starczewska, Adela Przybylak oraz Paulina Martyka.

Po bardzo emocjonujących pojedynkach srebrne medale wywalczyły Magda Błaszczyszyn, Olimpia Łosyk oraz Karolina Kozłowska. Brązowe krążki zdobyły Adela Przybylak oraz Paulina Martyka. Tuż za podium znalazła się Magda Starczewska.

To, co się działo na matach w Chełmie, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Sześć zawodniczek walczących w ścisłych walkach o medale to historyczny sukces dla naszego klubu – mówi trener zapaśniczek, Norbert Warchoł.

W klasyfikacji klubowej Junior uplasował się na trzeciej pozycji w kraju. Natomiast w klasyfikacji młodzieżowej na 4 miejscu.