Pierwszy „Turniej Przyjaźni Miast Partnerskich” - przyjdźcie kibicować!
W marcu Dzierżoniów zamieni się w sportową stolicę międzynarodowej młodzieży! Przez trzy dni – od czwartku do soboty – będziemy gościć blisko 100 zawodników z miast partnerskich: Chojnic, Serocka, Kluczborka, węgierskiego Hajdúszoboszló, niemieckiego Bischofsheim, czeskiego Lanškroun oraz reprezentację naszego miasta. Największe emocje czekają nas w piątek, 20 marca. To wtedy na obiektach OSiR przy ul. Strumykowej rozegrane zostaną dwa wiosenne turnieje.
Od godziny 9.00 na boisku pod balonem OSiR drużyny z miast partnerskich walczyć będą o miano najlepszych. Mecze zapowiadają się niezwykle zacięcie, a duch sportowej rywalizacji połączy młodych ludzi z całej Europy. Czy nasi dzierżoniowscy piłkarze staną na wysokości zadania? Przekonajmy się i dopingujmy ich razem!
„Game of Spring” – zabawa i rywalizacja na hali
Równie dużo dziać się będzie na hali sportowej OSiR, gdzie od godziny 9:30 wystartuje „Game of Spring” – turniej dla uczniów dzierżoniowskich szkół podstawowych. Swoje drużyny wystawią SP 1, SP 3, SP 5, SP 9 oraz zespół Edukacja i Rodzina. Na uczestników czekają szalone i kreatywne konkurencje:
- Baba Jaga patrzy,
- Joga challenge,
- Robienie piesków z balonów,
- Papierowe samoloty,
- Półfinał: przeciąganie liny,
- Wielki finał: krzesełka!
To Wy możecie być najlepszymi kibicami
Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a szczególnie uczniów dzierżoniowskich szkół, do kibicowania swoim kolegom i koleżankom! Przyjdźcie na halę OSiR w piątek 20 marca – poczujcie atmosferę prawdziwych zawodów, dopingujcie reprezentacje swoich szkół i bawcie się razem z nami. Wstęp wolny!
Harmonogram piątkowych atrakcji:
9:00 – start turnieju piłkarskiego miast partnerskich (boisko pod balonem)
9:30 – rozpoczęcie „Game of Spring” (hala sportowa OSiR)
13:00 – wręczenie nagród i zakończenie turniejów
Nie siedźcie w domu – przyjdźcie, połączymy siły i stworzymy prawdziwie sportową atmosferę! Do zobaczenia 20 marca na OSiR!