Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU
Za pozyskanie pieniędzy z zewnątrz odpowiada Urząd Miasta w Dzierżoniowie i biuro Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska.

Ponad 40 milionów złotych dla Dzierżoniowa

Tyle pieniędzy, głównie unijnych, trafiło do nas z zewnątrz w latach 2014-2018. Przeznaczono je wyłącznie na realizację inwestycji. W kilku...

Nabór na stanowisko specjalisty ds. zarządu drogami i obsługi klienta

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o terminie i sposobie przeprowadzenia naboru oraz warunkach stawianych kandydatom.
Przedostatnia sesja tej kadencji rozpocznie się 15 października, o godzinie 11.30 w Sali Rycerskiej Ratusza, rozpocznie ją przekazanie gratulacji dla Maksymiliana Palej. Zawodnik SKT Tiger  trenowany przez Sebastiana Maniaka i Damiana Jagodnickiego zdobył niedawno brązowy medal Mistrzostw Świata w Kickboxingu.

Zaproszenie na 49. sesję Rady Miejskiej Dzierżoniowa

Przedostatnia sesja tej kadencji rozpocznie się 15 października, o godzinie 11.30 w Sali Rycerskiej Ratusza, rozpocznie ją przekazanie gratulacji dla Maksymiliana Palej...
Dzierżoniowska "dziewiątka" rozpoczyna realizację projektu Erasmus+ „Heritage around us”. Jego celem jest poznanie dziedzictwa kulturowego Europy. Projekt trwał będzie dwa lata, a kwota dofinasowania zdobyta przez placówkę wynosi 16,5 tys. euro.

Uczniowie SP 9 poznają kulturowe dziedzictwo Europy

Dzierżoniowska "dziewiątka" rozpoczyna realizację projektu Erasmus+ „Heritage around us”. Jego celem jest poznanie dziedzictwa kulturowego Europy. Projekt trwał będzie...
Jak funkcjonuje system opieki socjalnej w Czechach mogli przekonać się w dniach 5-9 września przedstawiciele Dzierżoniowa, którzy odwiedzili Lanskroun w ramach projektu pn. „Usługi socjalne w Czechach” realizowanego przez nasze miasto partnerskie – Lanskroun.

Partnerska wymiana doświadczeń i wiedzy

Jak funkcjonuje system opieki socjalnej w Czechach mogli przekonać się w dniach 5-9 września przedstawiciele Dzierżoniowa, którzy odwiedzili Lanskroun w ramach projektu...
Październik jest na całym świecie miesiącem świadomości raka piersi. Nasze miasto także włącza się w działania w ramach kampanii przeciwrakowej. 15 października zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dzierżoniowski rynek na spotkanie ze specjalistami z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Dzierżoniów na różowo - warto się badać

Październik jest na całym świecie miesiącem świadomości raka piersi. Nasze miasto także włącza się w działania w ramach kampanii przeciwrakowej. 15 października...
Ponad 2 miliony złotych trafi niebawem do uczniów i nauczycieli Ziemi Dzierżoniowskiej. To pieniądze na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów, nowoczesne wyposażenie szkół i szkolenia dla nauczycieli – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, inicjator powołania i przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska, które zdobyło te pieniądze.

Duże pieniądze na potrzeby uczniów i nauczycieli

Ponad 2 miliony złotych trafi niebawem do uczniów i nauczycieli Ziemi Dzierżoniowskiej. To pieniądze na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów, nowoczesne...
Pierwszy z pięciu nowych budynków DTBS-u ma już swoich lokatorów. Przy ul. Sowiogórskiej powstaje małe osiedle, jest dobrze położone i skomunikowane. Nasze miasto rozrasta się w kierunku budowanej obwodnicy.

To początek nowego osiedla

Pierwszy z pięciu nowych budynków DTBS-u ma już swoich lokatorów. Przy ul. Sowiogórskiej powstaje małe osiedle, jest dobrze położone i skomunikowane. Nasze miasto...
Od 1 października ponowne uruchomiona zostanie ogrzewalnia dla bezdomnych. To miejsce które chroni i pomaga wychodzić z bezdomności.

Ogrzewalnia już działa

Od 1 października ponowne uruchomiona zostanie ogrzewalnia dla bezdomnych. To miejsce które chroni i pomaga wychodzić z bezdomności.
Do grona zasłużonych dołączyła dziś prezes Banku Spółdzielczego, kobieta przedsiębiorcza i promująca postawy przedsiębiorcze wśród mieszkańców. Elżbieta Nowakowska-Akkermans odebrała tytuł podczas sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa.

Elżbieta Nowakowska-Akkermans zasłużona dla Dzierżoniowa

Do grona zasłużonych dołączyła dziś prezes Banku Spółdzielczego, kobieta przedsiębiorcza i promująca postawy przedsiębiorcze wśród mieszkańców. Elżbieta Nowakowska-...
Mieszkańcy Dzierżoniowa i Gminy Dzierżoniów świętowali wspólnie jubileusze pożycia małżeńskiego. Złote i nie tylko złote gody, to wyjątkowe wydarzenie.

Złote gody – wyjątkowy jubileusz

Mieszkańcy Dzierżoniowa i Gminy Dzierżoniów świętowali wspólnie jubileusze pożycia małżeńskiego. Złote i nie tylko złote gody, to wyjątkowe wydarzenie.
Most na ul. Sienkiewicza od dziś nosi nazwę „Mostu Niepodległości”? To efekt głosowania radnych nad projektem przygotowanym przez burmistrza Dzierżoniowa.

Relacja z sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa

Most na ul. Sienkiewicza od dziś nosi nazwę „Mostu Niepodległości”? To efekt głosowania radnych nad projektem przygotowanym przez burmistrza Dzierżoniowa.
20 września na terenie OSIR Dzierżoniów odbył się zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie “Pokaz Talentów”. Impreza zgromadziła ponad 100 osób z zaprzyjaźnionych ŚDS-ów z Kluczborka, Bielawy, Wałbrzycha, Strzelina. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał Dariusz Kucharski Burmistrz Miasta Dzierżoniowa.

Piękno jest wśród nas - przegląd talentów

20 września na terenie OSIR Dzierżoniów odbył się zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie “Pokaz Talentów”. Impreza zgromadziła ponad 100 osób z...
Najbardziej wygodny sposób, w jaki możemy pozbyć się ze swoich domów dużych i kłopotliwych rzeczy, mając przy tym pewność, że trafią w odpowiednie miejsce, nadarzy się już 26 i 27 września.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Najbardziej wygodny sposób, w jaki możemy pozbyć się ze swoich domów dużych i kłopotliwych rzeczy, mając przy tym pewność, że trafią w odpowiednie miejsce, nadarzy się...
Statystycznie nowy mieszkaniec Dzierżoniowa rodzi się co 38 godzin. Dzierżoniowskie maluszki, tradycyjnie już, burmistrz wita wraz z rodzicami podczas dwóch spotkań w roku. Najbliższe zaplanowano na 20 września. Warto się zapisać.

Maluszki, witajcie w Dzierżoniowie!

Statystycznie nowy mieszkaniec Dzierżoniowa rodzi się co 38 godzin. Dzierżoniowskie maluszki, tradycyjnie już, burmistrz wita wraz z rodzicami podczas dwóch spotkań w...
W czwartek 13 września odbyło się spotkanie Konsula Honorowego RP w Kanadzie – Pana Zygmunta Potockiego z Burmistrzem Dzierżoniowa – Dariuszem Kucharskim. Konsul odwiedził również koło miejskie ZKRPiBWP, będąc związanym ze środowiskiem kombatanckim jest w-ce prezesem koła nr 18 kombatantów w Calgary.

Honorowy Konsul Kanady w Dzierżoniowie

W czwartek 13 września odbyło się spotkanie Konsula Honorowego RP w Kanadzie – Pana Zygmunta Potockiego z Burmistrzem Dzierżoniowa – Dariuszem Kucharskim. Konsul...

Strony

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy8°C

JutroPartly cloudy12°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne