Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU
Poniżej opublikowane są szczegółowe informacje i wykazy spraw, które można załatwiać w dzierżoniowskim urzędzie. Przypominamy, że ze względu na trwającą sytuację, obsługa klienta odbywa się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Wykaz spraw, które załatwisz w dzierżoniowskim...

Poniżej opublikowane są szczegółowe informacje i wykazy spraw, które można załatwiać w dzierżoniowskim urzędzie. Przypominamy, że ze względu na...
Rozpoczęliśmy dezynfekowanie przestrzeni publicznych w Dzierżoniowie. W pierwszej kolejności obejmuje to przystanki komunikacji miejskiej, ławki przy przystankach i w ich najbliższej okolicy, ławki przy głównych ciągach pieszych i teren Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego. Częstotliwość i zasięg tych działań będzie uzależniony od rozwoju sytuacji.

Kolejne działania miasta w walce z koronawirusem

Rozpoczęliśmy dezynfekowanie przestrzeni publicznych w Dzierżoniowie. W pierwszej kolejności obejmuje to przystanki komunikacji miejskiej, ławki przy przystankach i w...

Konkursy na wspieranie współpracy z miastami partnerskimi w 2020 r.

Dzierżoniów ogłosił konkursy dla organizacji pozarządowych związane ze wspieraniem współpracy partnerskiej młodych i dorosłych mieszkańców w 2020 roku.
Pod takim hasłem wystartowała kampania wizerunkowa Związku Miast Polskich, która podkreśla znaczenie współpracy środowiska samorządowego, wzmacnia poczucie wspólnotowości i wskazuje, że członkostwo w Związku przynosi korzyści płynące ze współdziałania pomiędzy miastami. Jest to szczególnie ważne w tym roku, w którym obchodzimy rocznicę 30-lecia samorządu terytorialnego.

„Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego”

Pod takim hasłem wystartowała kampania wizerunkowa Związku Miast Polskich, która podkreśla znaczenie współpracy środowiska samorządowego, wzmacnia poczucie...
Jedna z najważniejszych uchwał podjętych przez radnych dotyczyła utworzenia Przedszkola Publicznego nr 3, które wcześniej było placówką niepubliczną. Skąd ta zmiana i jakie jeszcze decyzję podjęli radni?

Będzie kolejne przedszkole publiczne w Dzierżoniowie

Jedna z najważniejszych uchwał podjętych przez radnych dotyczyła utworzenia Przedszkola Publicznego nr 3, które wcześniej było placówką niepubliczną. Skąd ta zmiana i...
Formy pomocy i wsparcia, jakiego miasto udziela osobom niepełnosprawnym, omawiano podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa.

Radni o potrzebach osób z niepełnosprawnościami

Formy pomocy i wsparcia, jakiego miasto udziela osobom niepełnosprawnym, omawiano podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa.
Dzierżoniowscy straży miejscy, dzielnicowi i pracownicy socjalni ponownie skontrolowali miejsca, w których przebywają lub mogą przebywać osoby bezdomne.

Zima nie jest łagodna dla wszystkich

Dzierżoniowscy straży miejscy, dzielnicowi i pracownicy socjalni ponownie skontrolowali miejsca, w których przebywają lub mogą przebywać osoby bezdomne.

Rolkowisko – kolejny projekt w ramach DBO

Obiekt rekreacyjny do jazdy na rolkach i wrotkach w każdą pogodę, czyli zadaszone rolkowisko, miałaby powstać w ramach Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. To...
Rozpoczął się cykl naborów do dzierżoniowskich placówek oświatowych - szkół podstawowych, przedszkoli publicznych i żłobka.

Rekrutacja do szkół, przedszkoli i żłobka

Rozpoczął się cykl naborów do dzierżoniowskich placówek oświatowych - szkół podstawowych, przedszkoli publicznych i żłobka.
Pani Karolina Śmieszek po 28 latach pracy na stanowisku dyrektora Przedszkola Publicznego nr 2 przeszła na emeryturę.

Wyjątkowe pożegnanie wyjątkowego dyrektora

Pani Karolina Śmieszek po 28 latach pracy na stanowisku dyrektora Przedszkola Publicznego nr 2 przeszła na emeryturę.
Na obrady zapraszamy w poniedziałek, 24 lutego, o godz. 12.00 do Sali Rycerskiej Ratusza. Przypominamy, że sesję można oglądać na żywo w internecie. Każdy mieszkaniec, których chciałby zabrać głos podczas rozpatrywania projektów uchwał może to zrobić po wcześniejszym zgłoszeniu takiej woli u prowadzącego obrady.

Lutowa sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa

Na obrady zapraszamy w poniedziałek, 24 lutego, o godz. 12.00 do Sali Rycerskiej Ratusza. Przypominamy, że sesję można oglądać na żywo w internecie. Każdy mieszkaniec,...
W Dzierżonowie powstanie Centrum Usług Wspólnych (CUW). To sposób na tańsze zarządzane jednostkami organizacyjnymi miasta. Projekt o utworzenie takiej jednostki budżetowej złożył do rady burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Wspólna obsługa finansowa przyniesie oszczędności

W Dzierżonowie powstanie Centrum Usług Wspólnych (CUW). To sposób na tańsze zarządzane jednostkami organizacyjnymi miasta. Projekt o utworzenie takiej jednostki...
Dzierżoniów opracowuje nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Dokument ten wskaże najważniejsze założenia polityki przestrzennej miasta. Jego założenia konsultowane są z rożnymi grupami mieszkańców.

Uwagi mieszkańców do studium

Dzierżoniów opracowuje nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Dokument ten wskaże najważniejsze założenia polityki przestrzennej miasta....
Budowa placu zabaw na przy ul. 11 listopada i Słowackiego to pierwszy wniosek, który wpłynął do Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Złożył go pan Andrzej Wiczkowski.

Tym razem się uda - pierwszy wniosek do DBO

Budowa placu zabaw na przy ul. 11 listopada i Słowackiego to pierwszy wniosek, który wpłynął do Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Złożył go pan Andrzej...
Mieszkańcy Dzierżoniowa chcący wymienić stary, nieekologiczny piec mogą otrzymać na to dofinansowanie w wysokości do 85%. Umożliwi to kolejny projektowi, w którym uczestniczy nasze miasto.

Dotacje na nowoczesne kotły i pompy ciepła

Mieszkańcy Dzierżoniowa chcący wymienić stary, nieekologiczny piec mogą otrzymać na to dofinansowanie w wysokości do 85%. Umożliwi to kolejny projektowi, w którym...
Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany  ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w...

Strony

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair10°C

JutroPartly cloudy13°C