Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Ogólnopolska i Dzierżoniowska Karta Dużej Rodziny

"DZIERŻONIOWSKA KARTA DUŻEJ RODZINY"

Możliwość ubiegania się o otrzymanie karty uprawniającej do korzystania z ulg i zniżek w ramach Programu „Dzierżoniowska Karta Dużej Rodziny”  mają rodziny wielodzietne, spełniające warunki wynikające z ustawy o Karcie Dużej Rodziny. Są to:

  • Rodziny zamieszkałe na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

  • Rodziny, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci: w wieku do ukończenia 18 roku życia; w wieku do ukończenia 25 roku życia - w przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej lub bez ograniczeń wiekowych - w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

W przypadku rodzin, w których partnerzy pozostają w związku nieformalnym o kartę może ubiegać się rodzic minimum trójki dzieci, z zastrzeżeniem spełnienia powyższych warunków.

W celu otrzymania karty przyznającej uprawnienia do oferowanych w ramach programu ulg i zwolnień dla uprawnionych członków rodziny, przedstawiciel ustawowy (przynajmniej jeden z rodziców lub opiekunów posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, który oświadczy, że jest umocowany do złożenia wniosku - oświadczenie zawarte jest we wniosku), składa wypełniony i podpisany wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny lub wydanie jej duplikatu , który znajduje się w plikach do pobrania w ramach Programu „Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny”.

Złożenie jednego wniosku oznacza, że wnioskodawca i członkowie jego rodziny nabywają uprawnienia w ramach dwóch programów lokalnego i ogólnopolskiego (w ramach programu lokalnego nie zostaje wprowadzony odrębny wniosek, a zostaje wykorzystany wzór wniosku ogólnopolskiego). Również pozostałe dokumenty i oświadczenia składa się jednorazowo w ramach programu ogólnopolskiego. Złożenie wniosku jak i wymaganych dokumentów oraz oświadczeń potwierdzać będzie nabycie uprawnień do ulg w programie lokalnym.

Wniosek przyjmuje: Biuro Obsługi Klienta, punkt: Informacja – "A", od poniedziałku do czwartku w godz. 7.30-15.30,we wtorki do 16.30, w piątki do 15.00). Wnioskodawca korzysta ze wzoru wniosku, który jest do pobrania w Biurze Obsługi Klienta, Informacja „A” (od poniedziałku do czwartku w godz. 7:30-15:30, we wtorki w godz. 7:30-16:30, w piątki w godz. 7:30-15:00 lub ze strony internetowej.


"OGÓLNOPOLSKA KARTA DUŻEJ RODZINY

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek obejmujący instytucje publiczne i usługi oferowane przez podmioty prywatne. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień dla korzystających z oferty  kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Katalog ulg dostępny jest tutaj.

Karta jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi rodziny z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych karta wydawana jest na czas orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta jest przyznawana na wniosek członka rodziny wielodzietnej, który należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Dzierżoniowie na stanowisku A. Można to zrobić od poniedziałku do czwartku w godz. 7.30-15.30, we wtorki do godz. 16.30, w piątki do 15.00. Wzór wniosku jest dostępny w Biurze Obsługi Klienta lub tutaj


Szczegółowe informacje dotyczące dzierżoniowskiej i ogólnopolskiej „Karty Dużej Rodziny” oraz Programu samorządowego „Dzierżoniowska Karta Dużej Rodziny” można uzyskać pod numerem telefonu 74 645 08 90 lub drogą elektroniczną pod adresem dkdr@um.dzierzoniow.pl.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky7°C

7°C

JutroFair17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne