Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowska Gala Sportu
III Gala Dzierżoniowskiego Sportu - wyniki


Największe emocje w corocznym plebiscycie sportowym budzi ranking w kategorii Najlepszy Sportowiec Dzierżoniowa, Największe Sportowe Osiągnięcie oraz Największy Talent. Podczas tegorocznej Gali Sportu nagrodzono już najlepszych. Za jakie osiągnięcia? Warto sprawdzić!

Galeria zdjęć z Dzierżoniowskiej Gali Sportu

Sportowiec Dzierżoniowa 2017


Paweł Juraszek - zawodnik MKS „Dziewiątka” Dzierżoniów. Specjalizujący się w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Reprezentant Polski na najważniejszych imprezach pływackich. Piąty zawodnik Mistrzostw Świata na 50 metrów stylem dowolnym. Zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Europy w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym. Indywidualnie czwarty zawodnik Mistrzostw Europy oraz srebrny medalista Pucharu Świata na 50 m stylem dowolnym.

II miejsce


Karolina Jurczyk - zawodniczka MKS „Dziewiątka” Dzierżoniów. Członkini kadry narodowej w pływaniu. Piąta zawodniczka Mistrzostw Europy juniorek na 50 metrów stylem motylkowym. Triumfatorka Zimowych oraz Letnich Mistrzostw Polski juniorek na 50 metrów stylem motylkowym. Uczestniczka Mistrzostw Europy Seniorek, gdzie wraz ze sztafetą 4x50 metrów stylem zmiennym zajęła 5 miejsce. Rekordzistka Polski juniorek na 50 metrów stylem dowolnym.

III miejsce


Paulina Martyka - zawodniczka MULKS Junior Dzierżoniów. Członkini kadry narodowej juniorek w zapasach. Uczestniczka Mistrzostw Europy juniorek w zapasach, gdzie zajęła VII miejsce. Mistrzyni Polski juniorek oraz złota medalistka Pucharu Polski juniorek w zapasach. Piąta zawodniczka Mistrzostw Polski seniorek w zapasach oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski juniorek w sumo.

IV miejsce


Sylwia Martyka - zawodniczka MULKS Junior Dzierżoniów. Członkini reprezentacji Polski juniorek młodszych w zapasach. Zdobywczyni brązowego medalu Mistrzostw Polski juniorek młodszych w zapasach oraz srebrnego medalu Mistrzostw Polski kadetek w sumo. Triumfatorka Jesiennego Pucharu Polski kadetek w zapasach.

V miejsce


Małgorzata Dąbrowska - zawodniczka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Reprezentantka kadry narodowej. Mistrzyni Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Czterokrotna zwyciężczyni zawodów Pucharu Polski w wyścigu ze startu wspólnego.

VI miejsce


Jan Wrożyna - zawodnik LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Polski BMX-Racing w kategorii elita. Piąty zawodnik Mistrzostw Polski Four Cross w kategorii elita. Zwycięzca Polsko-Czeskiego Pucharu BMX-Racing.

VII miejsce


Adrian Świerczyński  - zawodnik Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportu i Rekreacji „Piękni i Zdrowi”. Wicemistrz świata oraz mistrz Polski juniorów do lat 23 w trójboju siłowym klasycznym. Rekordzista Polski w swojej kategorii wiekowej i wagowej w konkurencji martwy ciąg z wynikiem 300,5 kg. Zdobywca II miejsca w Pucharze Polski w kategorii junior do lat 23.

VIII miejsce


Piotr Pietkiewicz - wychowanek i zawodnik pierwszej drużyny Lechii Dzierżoniów. Czołowa postać drużyny, która zajmuje 7. miejsce po rundzie jesiennej III ligi dolnośląsko – lubusko-opolsko- śląskiej.

IX miejsce


Filip Bednarek - zawodnik MULKS Junior Dzierżoniów. Członek kadry narodowej juniorów młodszych w zapasach. Brązowy medalista Pucharu Polski kadetów oraz zdobywca VIII miejsca podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych w zapasach. Siódmy zawodnik Mistrzostw Polski kadetów w sumo.

X miejsce


Sara Tonder - zawodniczka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Reprezentantka Polski w kolarstwie szosowym. Uczestniczka Mistrzostw Europy w wyścigu ze startu wspólnego. Czwarta zawodniczka klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Kryterium.

Indywidualne osiągnięcie sportowe 2017


V miejsce Pawła Juraszka na Mistrzostwach Świata w pływaniu - Paweł Juraszek zajął V miejsce podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym. Osiągnął czas 21,47s, czym poprawił swój własny rekord Polski. Występ Pawła w finale Mistrzostw Świata był zarazem pierwszym finałem z udziałem reprezentanta Polski na imprezie tej rangi od 10 lat.

Zespołowe osiągnięcie sportowe 2017


Wysokie miejsce drużyny MZKS Lechia Dzierżoniów w III lidze - 8 sezon; najlepszy wynik sportowy byłego województwa wałbrzyskiego

Sportowy talent Dzierżoniowa 2017


Wiktoria Kuprowska - zawodniczka UKS Lechia Dzierżoniów, obecnie wypożyczona do PWSZ Wałbrzych. Uczestniczka letniej i zimowej Akademii Młodych Orłów (reprezentantka Kadry Narodowej) w piłce nożnej i zdobywczyni brązowego medalu Mistrzostw Polski młodziczek.


Oskar Jędrysiak - zawodnik Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego. Triumfator Mistrzostw Polski młodzików oraz zdobywca II miejsca podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w boksie.

SPORTOWY TRENER DZIERŻONIOWA 2017

Andrzej Wojtal - od początku istnienia klubu pływackiego MKS „Dziewiątka” Dzierżoniów trener i wychowawca dzieci i młodzieży w pływaniu. Podopieczni trenera Andrzej Wojtala uczestniczyli w minionym roku w ponad 20 imprezach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej, jak i światowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują następujący pływacy: Paweł Juraszek – najszybszy pływak w Polsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, finalista Mistrzostw Świata oraz Europy; Karolina Jurczyk – uczestniczka Mistrzostw Europy juniorek oraz Mistrzyni Polski na 50 metrów stylem motylkowym; Kacper Dereń – specjalizujący się w stylu motylkowym, czołowy pływak w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

WYRÓŻNIENI

 • Mariusz Mazur - trener reprezentacji Polski kobiet w kolarstwie szosowym. Jego podopieczne startowały w najważniejszych imprezach rangi mistrzowskiej czyli Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy. Od lat związany z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, gdzie wychował wiele utalentowanych zawodniczek i zawodników.
 • Norbert Warchoł - asystent trenera reprezentacji Polski kadetek oraz trener kadry wojewódzkiej Dolnego Śląska juniorek, kadetek i młodziczek w zapasach. Na co dzień prowadzi zajęcia w klubie MULKS Junior Dzierżoniów. Jego zawodnicy w ubiegłym roku zdobyli 9 medali Mistrzostw Polski oraz 22 medale podczas zawodów Pucharu Polski. Do jego podopiecznym należą m.in. Paulina i Sylwia Martyka, Nikola Wasilewska czy Filip Bednarek.
 • Zbigniew Soczewski - trener pierwszej drużyny Lechii Dzierżoniów. Prowadzi zespół nieprzerwanie od 8 lat, co stanowi rekord wśród trenerów od III ligi wzwyż w strukturach polskiego związku piłki nożnej.

OSOBOWOŚĆ SPORTOWA 2017

Sylwia Ganowicz-Kotus - prezes Klubu Sportowego Lechia Dzierżoniów, który w listopadzie minionego roku został uznany za najlepszą szkółkę piłkarską na Dolnym Śląsku w 65. Plebiscycie Sportowym Gazety Wrocławskiej.

SPONSOR ROKU 2017

 • ICOMP.PL - sponsor MZKS Lechii Dzierżoniów, bardzo zaangażowany finansowo w bieżącą działalność klubu. Początki firmy sięgają 2003 roku, a zajmuje się ona sprzedażą podzespołów komputerowych oraz usługami informatycznymi.
 • ATOM DEWELOPER SP. Z O.O. - wieloletni sponsor klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Firma powstała w 2005 roku i prowadzi kompleksową działalność deweloperską w zakresie budownictwa jedno- i wielorodzinnego oraz obiektów usługowych.

AMBASADOR SPORTU DZIERŻONIOWSKIEGO 2017

Jarosław Jach - były zawodnik Lechii Dzierżoniów. Obecnie zawodnik angielskiego Crystal Palace, do którego przeszedł z Zagłębia Lubin. Reprezentant Polski w piłce nożnej, w której zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku podczas spotkań towarzyskich z Urugwajem i Meksykiem.

INICJATYWA SPORTOWA 2017

Utworzenie klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie – pomysłodawca: Daniel Kolinko - wieloletni Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie, od lat związany ze środowiskiem sportowym miasta, inicjator utworzenia klasy sportowej (z wiodącymi dyscyplinami piłka ręczna i piłka nożna) w Szkole Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie.

CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU

 • Konrad Schneider - trener I klasy w piłce ręcznej. W 1963 roku był założycielem sekcji - Żagiew Dzierżoniów przy Szkole Podstawowej nr 2. Sekcja ta przemianowana na klub sportowy Lechia Dzierżoniów, z jego udziałem jako trenera, uzyskała awans do I ligi kobiet – najwyższej wówczas klasy rozgrywkowej. Pełnił funkcję II trenera kadry narodowej juniorek. Wychowawca wielu znanych zawodniczek, które później występowały w pierwszoligowych zespołach.
 • Mateusz Cegiełka - 28 lat aktywnej działalności na rzecz krzewienia kultury fizycznej w mieście i w powiecie. Jako przewodniczący Rady Miejskiej i Rady Powiatu zawsze wspierał działalność lokalnych klubów i stowarzyszeń sportowych, jako radny aktywnie pracował w komisjach tematycznych zajmujących się sprawami sportu miejskiego i powiatowego, starając się za każdym razem rozwiązywać problemy środowiska sportowego. Jeden z założycieli i pierwszy prezes UKS Lechia Dzierżoniów, wyróżniony Odznaczeniem Stopnia Srebrnego Za Zasługi dla Kolarstwa Polskiego czy Złotą Odznaką Honorową OZPN Wałbrzych.
 • Leszek Bajda - trener I klasy, zarówno w kolarstwie, jak i piłce ręcznej. Związany ze sportem dzierżoniowskim od 1967 roku. Założyciel wielosekcyjnego klubu sportowego Ogniwo Dzierżoniów z sekcjami kolarstwa, zapasów i jeździectwa. Wychowawca kilkunastu medalistów mistrzostw Polski w kolarstwie, uczestników igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Był II trenerem kadry narodowej juniorów w kolarstwie. W Dzierżoniowie z jego inicjatywy wybudowano jeden z najlepszych torów BMX.
 • Wiesław Pisarski - trener I klasy piłki nożnej, uprawnienia trenerskie posiada od 1973 roku. W Dzierżoniowie zasłynął jako ten, który z drużyną Lechii wywalczył historyczny awans do II ligi. Kluby jakie prowadził to m.in. pierwszoligowe zespoły RTS Radomsko czy Arka Gdynia raz drugoligowe Ślęza Wrocław, Siarka Tarnobrzeg czy Chrobry Głogów. Jako jeden z nielicznych polskich trenerów zaproszony został na staż do czołowego, na ten czas, francuskiego klubu AC Cannes. Za zasługi dla piłki nożnej wielokrotnie odznaczany i nagradzany.
 • Bolesław Charendarz - trener II klasy związany z dzierżoniowskim sportem od 1958 roku. Zawodnik wielu znanych klubów m.in.: Piast i Lechia Dzierżoniów, Polonia Świdnica, Unia Oświęcim czy Victoria Wałbrzych. Od 1965 roku trener m.in. Lechii Dzierżoniów, Polonii Świdnica czy Gwarmet Dzierżoniów. Wychował ponad 100 medalistów mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Najbardziej znani wychowankowie to: zawodowy mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski Piotr Wilczewski, medalista mistrzostw Europy Piotr Treczyński, pochodzący z Dzierżoniowa mistrzowie Polski seniorów trójka braci Zajączkowskich, Rafał Ślusarz, Sebastian Pawłowski. Z drużyną Polonii Świdnica wywalczył tytuł drużynowego mistrza Polski. Wielokrotnie honorowany najwyższymi medalami i odznaczeniami jak: krzyż zasługi, zasłużony działacz kultury fizycznej, złota odznaka Polskiego Związku Bokserskiego.
 • Janusz Moskalski - długoletni trener piłki ręcznej Lechii Dzierżoniów, a potem Żagiew Dzierżoniów drużyn męskich. Jego wychowankowie grali w Reprezentacji Polski grup młodzieżowych oraz seniorskich m.in.: Paweł Piwko, Daniel Gałka. Wprowadził zespół Żagwi do II, a następnie do I ligi.
 • Mieczysław Winiarski - członek Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej od 1970 r., od 18 lat Prezes Zarządu TKKF Ognisko DZIERŻONIÓW. Pomysłodawca i organizator corocznego Memoriału Piotra Tworza (w 2018 roku będzie 18 edycja) oraz Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet (10 edycja). Organizator gier i zabaw rekreacyjnych podczas Dni Dzierżoniowa, festynów dla dzieci i młodzieży, biegów przełajowych czy corocznych obozów wypoczynkowych pod namiotami. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany m.in.: Złota Honorowa Odznaka TKKF czy Srebrna Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” przyznana przez Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki.II Gala Dzierżoniowskiego Sportu - zobacz wyniki                                        
                                    
I Gala Dzierżoniowskiego Sportu - zobacz wyniki


                                                              


Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-8°C

JutroFair-4°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne