Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

„Aktywna tablica” dla SP 1

06-10-2017

Dotację 14 tys. zł na aktywną tablicę z projektorem ultraogniskowym i głośnikami dla Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyło miasto w ramach programu rządowego „Aktywna tablica”. Sprzęt wzbogaci wyposażenie szkoły i będzie służył uczniom w edukacji, zwiększajac jej efektywność.

Program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 finansowany jest w 80% ze środków budżetowych i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę. Każda szkoła mogła otrzymać dofinansowanie w maksymalnej wysokości 14 tys. zł (przy wkładzie własnym organu prowadzącego w kwocie 3,5 tys. zł). W przypadku SP 1 wkładem własnym był zakupiony już wcześniej sprzęt.

SP 1 jako jedyna szkoła podległa miastu posiada dostęp do szybkiego internetu i jako jedyna mogła się starać o zewnętrzne środki w ramach programu. Uczniowie będą korzystać ze sprzętu na obowiązkowych i dodatkowych zajęciach szkolnych z wykorzystanie programów internaktywnych, multimedialnych i gier edukacyjnych. Tablice interaktywne umożliwiają indywidualizację pracy i zwiększanie efektywności nauczania. Szkoła ma ich na razie 18. Do tego 27 projektorów, 9 projektorów krótkoogniskowych, 38 komputerów do dyspozycji nauczycieli i 47 w pracowniach komputerowych. Tylko w tym roku placówka wydała na zakup sprzętu prawie 80 tys. zł.

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky-8°C

JutroFair-8°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne