Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

O zmianach na Tęczowym zdecydują mieszkańcy

29-09-2017
Proponowane przez miasto zmiany organizacji ruchu na os Tęczowym mają swoich zwolenników i przeciwników. Miasto przysłuchuje się głosom w dyskusji. Jaką decyzję podjął burmistrz w tej sprawie?

Proponowane przez miasto zmiany organizacji ruchu na os Tęczowym mają swoich zwolenników i przeciwników. Miasto przysłuchuje się głosom w dyskusji. Jaką decyzję podjął burmistrz w tej sprawie?

Pomysł wprowadzenia innego sposobu poruszania się autami po osiedlu wynikał z propozycji przekazywanych przez mieszkańców Tęczowego. W toczącej się na ten temat dyskusji są rożne głosy. Jak reaguje na nie miasto?

- Bardzo uważnie to obserwuję, bo decyzja o tym, w jaki sposób będziemy jeździć po osiedlu, dotyczy wszystkich mieszkańców i ma duże znaczenie tak dla kierowców, jak i pieszych. Przyjmuję argumenty osób nastawionych do zmiany sceptycznie, ale też podzielam uwagi o potrzebie wprowadzenia zmiany. To taki klasyczny przykład decyzji, przed jakimi bardzo często staje burmistrz. A ponieważ obiecałem, że będę pytał i słuchał swoich wyborców, mam następującą propozycję. Sprawdźmy, jak proponowana zmiana będzie wyglądała w praktyce. Uważam, że dwa miesiące to wystarczający czas, aby przekonać się, czy zaproponowana zmiana jest zdaniem mieszkańców właściwa – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Zmiany w organizacji ruchu często budzą niepokój. Tak było np. przy ich wprowadzaniu na os. Błękitnym czy w sąsiedztwie ulic Słowackiego i Grota Roweckiego. W tych przypadkach pomimo wątpliwości części mieszkańców sprawdziły się. Jak będzie z Tęczowym? Sprawa rozstrzygnie się za kilka tygodni.

Nowa organizacja ruchu na os. Tęczowym będzie obowiązywać od 2 października. Na początku grudnia burmistrz zaprosi mieszkańców na spotkanie konsultacyjne. Jeżeli ktoś nie będzie mógł wziąć w nim udziału, to swoje uwagi, spostrzeżenia czy opinie będzie mógł przekazać podczas dyskusji na fanpagu burmistrza. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadanie do końca roku.

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky-8°C

JutroFair-8°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne