Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zostań rodzicem wspierającym

04-11-2019
Dysponujesz wolnym czasem i chcesz go poświęcić, by pomagać innym? Możesz pomóc innej rodzinie w wychowywaniu i opiece nad dziećmi. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie zaprasza osoby i rodziny, które chciałyby zostać rodzinami wspierającymi.

Dysponujesz wolnym czasem i chcesz go poświęcić, by pomagać innym? Możesz pomóc innej rodzinie w wychowywaniu i opiece nad dziećmi. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie zaprasza osoby i rodziny, które chciałyby zostać rodzinami wspierającymi.

Rodziną wspierającą może zostać każdy, kto czuje, że w zakresie opieki i wychowania dzieci ma dużo wiedzy i umiejętności i mógłby się nimi podzielić. Wystarczy siła i wola oraz umiejetność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Rodzina wspierająca wspiera inne rodziny, które mają trudności w prawidłowym wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Taka rodzina jest "nauczycielem" dla rodzin wspieranych - uczy je, jak trzeba i można zajmować się dziećmi, jak dbać o ich rozwój, jak spełniać się w roli rodzica. Uczy, w jaki sposób wykorzystywać czas, aby budować pozytywne, dobre i trwałe relacje w rodzinie.

Rodzina wspierająca kierowana jest do rodziny objętej specjalistycznym wsparciem ośrodka. Wsparcie to udzielane jest w formie asysty rodziny, zatem rodzina wspierająca może liczyć na pomoc ze strony specjalisty z OPS-u. Ośrodek oferuje także rodzinom - zarówno wspierającym, jak i wspieranym, specjalistyczne poradnictwo rodzinne lub psychologiczne.

Osoby i rodziny zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny wspierającej mogą uzyskać więcej informacji oraz zgłosić swoją kandydaturę w Dziale Pomocy Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie, ul. Szkolna 24, tel.: (74) 632 11 29 wew. 108.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy3°C

JutroLight rain showers7°C