Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zostań IV Królem – podaruj jeden dzień wakacji

14-07-2014

Pamiętasz Orszak trzech Króli, który przemaszerował ulicami Dzierżoniowa 6 stycznia? Jego organizatorzy, Fundacja Orszaku Trzech Króli zaprasza do swej nowej inicjatywy. Chce namówić przyjaciół Orszaku do zostania Czwartym Królem i oddania jednego dnia swojego wolnego czasu dla osoby chorej, niepełnosprawnej, potrzebującej. Jeden dzień – to tak niewiele, a zarazem to wielki dar serca. Królewski dar.

Możliwości jest wiele:

 • Pomoc osobom niepełnosprawnym w zorganizowaniu wycieczki czy spaceru, który da im szansę na letni wypoczynek na łonie natury.
 • Pomoc w zakupach, transporcie, sprzątaniu osobom starszym bądź niepełnosprawnym.
 • Przygotowywanie i rozdawanie posiłków osobom bezdomnym.
 • Odwiedziny w Domach Pomocy Społecznej czy Domach Seniora. Przebywający tam podopieczni ucieszą się, gdy będą mogli z kimś porozmawiać, pośmiać się. Niezwykłym dla nich wydarzeniem byłoby zorganizowanie przedstawienia artystycznego (teatralnego, muzycznego, poetyckiego), które często jest przygotowywane na zakończenie roku szkolnego, a mogłoby być odtworzone dla nich.
 • Przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć, warsztatów, gier miejskich, zajęć sportowych dla dzieci spędzających wakacje w miastach, w świetlicach lub na koloniach.
 • Włączenie się do działań wolontariackich prowadzonych przez Fundacje
  i Stowarzyszenia.
 • Wszystkie inne dobre pomysły, które zrodzą się w Waszych hojnych sercach.
 • Pomoc w pielgrzymce niepełnosprawnych.

Jak włączyć się do projektu?

Najważniejsze to zorganizowanie pomocy osobom potrzebującym, w tym nawiązanie kontaktów i opracowanie pomysłu zaangażowania. Zarejestruj się na KtoPomoze.pl, dodaj swój profil do akcji Pomocy Wzajemnej wybierając Fundację Orszak Trzech Króli (www.ktopomoze.pl/orszaktrzechkroli) i dodaj swoją ofertę pomocy lub opisz jakiej pomocy oczekujesz.

Włączenie drugiego stopnia – niezwykle cenne dla innych wolontariuszy – opiera się na udokumentowaniu (poprzez film, zdjęcia lub opis) swojego projektu i przesłaniu go na adres:wolontariat@orszak.org

Projekty te będą udostępniane w internecie. Materiały powinny być zrealizowane za zgodą osób wspomaganych przy uwzględnieniu ich wrażliwości.

Projekt „Zostań IV Królem” rusza latem tego roku, ale inicjatywa ma być kontynuowana przez cały rok.

Szczegóły tutaj.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky0°C

JutroPartly cloudy3°C