Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zostań IV Królem – podaruj jeden dzień wakacji

14-07-2014

Pamiętasz Orszak trzech Króli, który przemaszerował ulicami Dzierżoniowa 6 stycznia? Jego organizatorzy, Fundacja Orszaku Trzech Króli zaprasza do swej nowej inicjatywy. Chce namówić przyjaciół Orszaku do zostania Czwartym Królem i oddania jednego dnia swojego wolnego czasu dla osoby chorej, niepełnosprawnej, potrzebującej. Jeden dzień – to tak niewiele, a zarazem to wielki dar serca. Królewski dar.

Możliwości jest wiele:

 • Pomoc osobom niepełnosprawnym w zorganizowaniu wycieczki czy spaceru, który da im szansę na letni wypoczynek na łonie natury.
 • Pomoc w zakupach, transporcie, sprzątaniu osobom starszym bądź niepełnosprawnym.
 • Przygotowywanie i rozdawanie posiłków osobom bezdomnym.
 • Odwiedziny w Domach Pomocy Społecznej czy Domach Seniora. Przebywający tam podopieczni ucieszą się, gdy będą mogli z kimś porozmawiać, pośmiać się. Niezwykłym dla nich wydarzeniem byłoby zorganizowanie przedstawienia artystycznego (teatralnego, muzycznego, poetyckiego), które często jest przygotowywane na zakończenie roku szkolnego, a mogłoby być odtworzone dla nich.
 • Przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć, warsztatów, gier miejskich, zajęć sportowych dla dzieci spędzających wakacje w miastach, w świetlicach lub na koloniach.
 • Włączenie się do działań wolontariackich prowadzonych przez Fundacje
  i Stowarzyszenia.
 • Wszystkie inne dobre pomysły, które zrodzą się w Waszych hojnych sercach.
 • Pomoc w pielgrzymce niepełnosprawnych.

Jak włączyć się do projektu?

Najważniejsze to zorganizowanie pomocy osobom potrzebującym, w tym nawiązanie kontaktów i opracowanie pomysłu zaangażowania. Zarejestruj się na KtoPomoze.pl, dodaj swój profil do akcji Pomocy Wzajemnej wybierając Fundację Orszak Trzech Króli (www.ktopomoze.pl/orszaktrzechkroli) i dodaj swoją ofertę pomocy lub opisz jakiej pomocy oczekujesz.

Włączenie drugiego stopnia – niezwykle cenne dla innych wolontariuszy – opiera się na udokumentowaniu (poprzez film, zdjęcia lub opis) swojego projektu i przesłaniu go na adres:wolontariat@orszak.org

Projekty te będą udostępniane w internecie. Materiały powinny być zrealizowane za zgodą osób wspomaganych przy uwzględnieniu ich wrażliwości.

Projekt „Zostań IV Królem” rusza latem tego roku, ale inicjatywa ma być kontynuowana przez cały rok.

Szczegóły tutaj.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair17°C

JutroPartly cloudy18°C