Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zostań członkiem Rady Przedsiębiorców

23-09-2019
Zapraszamy dzierżoniowskich biznesmenów oraz organizacje i instytucje działające na rzecz biznesu do współtworzenia Dzierżoniowskiej Rady Przedsiębiorców. Celem rady - organu opiniodawczo-doradczego - będzie zacieśnienie współpracy pomiędzy władzami miasta i przedstawicielami środowisk gospodarczych.

Zapraszamy dzierżoniowskich biznesmenów oraz organizacje i instytucje działające na rzecz biznesu do współtworzenia Dzierżoniowskiej Rady Przedsiębiorców. Celem rady - organu opiniodawczo-doradczego - będzie zacieśnienie współpracy pomiędzy władzami miasta i przedstawicielami środowisk gospodarczych.

Do zadań rady należeć będzie w szczególności kształtowanie polityki rozwoju gospodarczego miasta, a także wyrażanie oczekiwań i reprezentowanie interesów środowiska przedsiębiorców wobec władz samorządowych.

W skład rady może wejść maksymalnie 20 członków reprezentujących: przedsiębiorców z Dzierżoniowa, którzy zdobyli poparcie 5 innych przedsiębiorców, organizacje i instytucje zajmujące się przedsiębiorczością i rynkiem pracy w Dzierżoniowie, które złożyły deklarację członkowską, radnych Rady Miejskiej i przedstawicieli burmistrza.

Aby przystąpić do Rady, przedsiębiorca powinien złożyć deklarację zawierającą potwierdzenie poparcia swojej kandydatury przez 5 innych przedsiębiorców z terenu miasta (część B deklaracji). Organizacja lub instytucja działająca na rzecz przedsiębiorczości w Dzierżoniowie może zgłosić 1 kandydata do rady spośród swoich członków. W skład rady wejdzie również dwóch przedstawicieli Rady Miejskiej Dzierżoniowa oraz dwóch przedstawicieli urzędu. Osoby te nie będą mogły pełnić funkcji przewodniczącego, ani zastępcy rady.

Dzierżoniowska Rada Przedsiębiorców będzie działa na zasadzie kadencyjności. Kadencja będzie trwała 5 lat i będzie pokrywała się z kadencją Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Wyjątek od tej sytuacji stanowić będzie pierwsza kadencja, która będzie trwała od momentu powołania przez burmistrza do zakończenia VIII kadencji Rady Miejskiej Dzierżoniowa.

Deklaracje członkowskie można składać do 15 października 2019 roku w Urzędzie Miasta, Rynek 1, 58-200 Dzierżoniów, w Wydziale Rozwoju Miasta - Biuro Przedsiębiorczości i Pomocy Publicznej (pok. nr 4), tel. kontaktowy: 74 645 08 68 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: mkurek@um.dzierzoniow.pl

Deklaracja dla instytucji i organizacji
Deklaracja dla przedsiębiorców

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
7
9
12
13
20
21
23
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain8°C

JutroCloudy10°C