Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Zostań członkiem Rady Przedsiębiorców

23-09-2019
Zapraszamy dzierżoniowskich biznesmenów oraz organizacje i instytucje działające na rzecz biznesu do współtworzenia Dzierżoniowskiej Rady Przedsiębiorców. Celem rady - organu opiniodawczo-doradczego - będzie zacieśnienie współpracy pomiędzy władzami miasta i przedstawicielami środowisk gospodarczych.

Zapraszamy dzierżoniowskich biznesmenów oraz organizacje i instytucje działające na rzecz biznesu do współtworzenia Dzierżoniowskiej Rady Przedsiębiorców. Celem rady - organu opiniodawczo-doradczego - będzie zacieśnienie współpracy pomiędzy władzami miasta i przedstawicielami środowisk gospodarczych.

Do zadań rady należeć będzie w szczególności kształtowanie polityki rozwoju gospodarczego miasta, a także wyrażanie oczekiwań i reprezentowanie interesów środowiska przedsiębiorców wobec władz samorządowych.

W skład rady może wejść maksymalnie 20 członków reprezentujących: przedsiębiorców z Dzierżoniowa, którzy zdobyli poparcie 5 innych przedsiębiorców, organizacje i instytucje zajmujące się przedsiębiorczością i rynkiem pracy w Dzierżoniowie, które złożyły deklarację członkowską, radnych Rady Miejskiej i przedstawicieli burmistrza.

Aby przystąpić do Rady, przedsiębiorca powinien złożyć deklarację zawierającą potwierdzenie poparcia swojej kandydatury przez 5 innych przedsiębiorców z terenu miasta (część B deklaracji). Organizacja lub instytucja działająca na rzecz przedsiębiorczości w Dzierżoniowie może zgłosić 1 kandydata do rady spośród swoich członków. W skład rady wejdzie również dwóch przedstawicieli Rady Miejskiej Dzierżoniowa oraz dwóch przedstawicieli urzędu. Osoby te nie będą mogły pełnić funkcji przewodniczącego, ani zastępcy rady.

Dzierżoniowska Rada Przedsiębiorców będzie działa na zasadzie kadencyjności. Kadencja będzie trwała 5 lat i będzie pokrywała się z kadencją Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Wyjątek od tej sytuacji stanowić będzie pierwsza kadencja, która będzie trwała od momentu powołania przez burmistrza do zakończenia VIII kadencji Rady Miejskiej Dzierżoniowa.

Deklaracje członkowskie można składać do 15 października 2019 roku w Urzędzie Miasta, Rynek 1, 58-200 Dzierżoniów, w Wydziale Rozwoju Miasta - Biuro Przedsiębiorczości i Pomocy Publicznej (pok. nr 4), tel. kontaktowy: 74 645 08 68 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: mkurek@um.dzierzoniow.pl

Deklaracja dla instytucji i organizacji
Deklaracja dla przedsiębiorców

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy6°C

6°C

JutroFair6°C