Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zobacz zaktualizowany Wieloletni Plan Inwestycyjny

14-01-2016
Każda realizowana w Dzierżoniowie inwestycja ma swój początek właśnie w WPI. To dokument zawierający aktualną listę zadań inwestycyjnych planowanych na najbliższe lata. Pokazuje on także potrzeby inwestycyjne, dlatego przy jego tworzeniu bardzo pomocny jest udział mieszkańców. Aktualizacja WPI przeprowadzana jest co roku. Ten proces rozpoczyna zebranie propozycji od mieszkańców i organizacji społecznych, a kończy publikacja aktualnej wersji.

Każda realizowana w Dzierżoniowie inwestycja ma swój początek właśnie w WPI. To dokument zawierający aktualną listę zadań  inwestycyjnych planowanych na najbliższe lata. Pokazuje on także potrzeby inwestycyjne, dlatego przy jego tworzeniu bardzo pomocny jest udział mieszkańców. Aktualizację WPI rozpoczyna zebranie propozycji od mieszkańców i organizacji społecznych, a kończy publikacja aktualnej wersji.

Wnioski do WPI, oprócz mieszkańców i pracowników urzędu, składają również dzierżoniowscy radni. Wszystkie zgłoszone zadania analizowane i oceniane są według jednego systemu punktacji. Uzyskany wynik wpływa na termin realizacji poszczególnych inwestycji. Najwyżej punktowane są zadania, na które istnieje możliwość pozyskania pieniędzy z Unii Europejskiej i z innych źródeł oraz te, które wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców i rozwoju przedsiębiorczości w Dzierżoniowie.

Po dokonaniu oceny każdy mieszkaniec, który złożył wniosek, otrzymuje pisemną odpowiedź z informacją o tym, czy propozycja znalazła się w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Na Państwa wnioski czekamy do 30 czerwca każdego roku.

 

Wieloletni Plan Inwestycyjny Dzierżoniowa na lata 2017-2018 (PDF) (700 KB)

Wzór wniosku

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy7°C

JutroPartly cloudy9°C