Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Zobacz zaktualizowany Wieloletni Plan Inwestycyjny

14-01-2016
Każda realizowana w Dzierżoniowie inwestycja ma swój początek właśnie w WPI. To dokument zawierający aktualną listę zadań inwestycyjnych planowanych na najbliższe lata. Pokazuje on także potrzeby inwestycyjne, dlatego przy jego tworzeniu bardzo pomocny jest udział mieszkańców. Aktualizacja WPI przeprowadzana jest co roku. Ten proces rozpoczyna zebranie propozycji od mieszkańców i organizacji społecznych, a kończy publikacja aktualnej wersji.

Każda realizowana w Dzierżoniowie inwestycja ma swój początek właśnie w WPI. To dokument zawierający aktualną listę zadań  inwestycyjnych planowanych na najbliższe lata. Pokazuje on także potrzeby inwestycyjne, dlatego przy jego tworzeniu bardzo pomocny jest udział mieszkańców. Aktualizację WPI rozpoczyna zebranie propozycji od mieszkańców i organizacji społecznych, a kończy publikacja aktualnej wersji.

Wnioski do WPI, oprócz mieszkańców i pracowników urzędu, składają również dzierżoniowscy radni. Wszystkie zgłoszone zadania analizowane i oceniane są według jednego systemu punktacji. Uzyskany wynik wpływa na termin realizacji poszczególnych inwestycji. Najwyżej punktowane są zadania, na które istnieje możliwość pozyskania pieniędzy z Unii Europejskiej i z innych źródeł oraz te, które wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców i rozwoju przedsiębiorczości w Dzierżoniowie.

Po dokonaniu oceny każdy mieszkaniec, który złożył wniosek, otrzymuje pisemną odpowiedź z informacją o tym, czy propozycja znalazła się w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Na Państwa wnioski czekamy do 30 czerwca każdego roku.

 

Wieloletni Plan Inwestycyjny Dzierżoniowa na lata 2017-2018 (PDF) (700 KB)

Wzór wniosku

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroCloudy17°C