Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

22-01-2020
Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

Wśród zadań rozwijających miejską infrastrukturę są również takie, których rozpoczęcie warunkowane jest zdobyciem zewnętrznego dofinansowania. Dotyczy to np. przebudowy stadionu miejskiego i modernizacji ul. Kilińskiego.

Na wszystkie tegoroczne inwestycje Dzierżoniów przeznaczy ponad 20 milionów złotych.Inwestycje kontynuowane:


Zakończenie przebudowy ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei


Modernizacja parku im. Janusza Kusocińskiego


Złota przystań (DBO) – stworzenie terenu rekreacyjno-sportowego na os. Złotym


Przebudowa kina "Zbyszek" – wymiana drzwi i okien

Rozbudowa Przedszkola Publicznego nr 2 w celu dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowychInwestycje drogowe:


Przebudowa i rozbudowa ul. Kilińskiego (od torów kolejowych do ronda na drodze Dzierżoniów-Pieszyce)


Przebudowa dróg na os. Kolorowym II etap (przebudowa dróg i chodników wraz ich odwodnieniem i oświetleniem oraz zagospodarowanie terenów zielonych)


Przebudowa ul. Złotej (od ronda do ciepłowni) wraz z budową ronda i miejsc parkingowych


Budowa ul. Przedwiośnie (200 metrów nowej drogi prowadzącej od ul. Korczaka)
Przebudowa drogi na os. Tęczowym (od budynku nr 5 do budynku nr 11)


Budowa chodnika wzdłuż ul. Świdnickiej na odcinku od ul. Sowiogórskiej do przejścia dla pieszych (na wysokości Tesco)


Modernizacja ul. Wesołej (od numeru 32 do numeru 98 - odnoga)


Przebudowa parkingu przy ul. Batalionów Chłopskich na wysokości Przedszkola Publicznego nr 1Budowa interaktywnych przejść dla pieszych:Przebudowa czterech przejść dla pieszych na ul. Piastowskiej (DBO) - przejścia interaktywne (pomiędzy os. Jasnym, a aleją Rotmistrza Pileckiego, na wysokości budynku nr 15; przy przejściu podziemnym pomiędzy os. Błękitnym i Kolorowym; pomiędzy os. Błękitnym a os. Kolorowym, obok ronda Polskiego Państwa Podziemnego; pomiędzy os. Tęczowym a Tesco i stacją paliw)

Bezpieczna droga do szkoły – przebudowa pięciu przejść dla pieszych na przejścia aktywne (ul. Złota, przy zakładzie "Zebra", ul. Kopernika, przy SP9 i trzy przejścia przy skrzyżowaniu ul. Kopernika z Sienkiewicza)

Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Batalionów Chłopskich (na wysokości skrzyżowania z ul. Andersa i Wierzbową)

Inwestycje w rozwój infrastruktury miasta:


Modernizacja stadionu miejskiego


Przebudowa SP 1 na potrzeby stołówki z jadalnią oraz adaptacja drugiej kondygnacji budynku na aulę, świetlicą i salę wykładowąNowoczesny E-urząd – rozwój usług elektronicznych dla mieszkańców


Modernizacja i remonty budynków komunalnych oraz udział miasta w remontach wspólnot mieszkaniowychZielone zagospodarowanie rynku (DBO)


Wesoły Skwer - budowa placu zabaw przy ul. Wesołej (DBO)Budowa placu zabaw dla psów (DBO)


Remont pomieszczeń na potrzeby Centrum Usług Wspólnych - Rynek 36
Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Sienkiewicza (wzdłuż linii kolejowej do parowozowni)


Przebudowa kanalizacji deszczowej na terenie SP 9Remont pomieszczeń filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki PublicznejRemont dachu i wieżyczki w budynku Muzeum Miejskiego


Rozbudowa kolumbarium na dzierżoniowskim Cmentarzu Komunalnym

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain8°C

JutroCloudy5°C