Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

22-01-2020
Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

Wśród zadań rozwijających miejską infrastrukturę są również takie, których rozpoczęcie warunkowane jest zdobyciem zewnętrznego dofinansowania. Dotyczy to np. przebudowy stadionu miejskiego i modernizacji ul. Kilińskiego.

Na wszystkie tegoroczne inwestycje Dzierżoniów przeznaczy ponad 20 milionów złotych.Inwestycje kontynuowane:


Zakończenie przebudowy ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei


Modernizacja parku im. Janusza Kusocińskiego


Złota przystań (DBO) – stworzenie terenu rekreacyjno-sportowego na os. Złotym


Przebudowa kina "Zbyszek" – wymiana drzwi i okien

Rozbudowa Przedszkola Publicznego nr 2 w celu dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowychInwestycje drogowe:


Przebudowa i rozbudowa ul. Kilińskiego (od torów kolejowych do ronda na drodze Dzierżoniów-Pieszyce)


Przebudowa dróg na os. Kolorowym II etap (przebudowa dróg i chodników wraz ich odwodnieniem i oświetleniem oraz zagospodarowanie terenów zielonych)


Przebudowa ul. Złotej (od ronda do ciepłowni) wraz z budową ronda i miejsc parkingowych


Budowa ul. Przedwiośnie (200 metrów nowej drogi prowadzącej od ul. Korczaka)
Przebudowa drogi na os. Tęczowym (od budynku nr 5 do budynku nr 11)


Budowa chodnika wzdłuż ul. Świdnickiej na odcinku od ul. Sowiogórskiej do przejścia dla pieszych (na wysokości Tesco)


Modernizacja ul. Wesołej (od numeru 32 do numeru 98 - odnoga)


Przebudowa parkingu przy ul. Batalionów Chłopskich na wysokości Przedszkola Publicznego nr 1Budowa interaktywnych przejść dla pieszych:Przebudowa czterech przejść dla pieszych na ul. Piastowskiej (DBO) - przejścia interaktywne (pomiędzy os. Jasnym, a aleją Rotmistrza Pileckiego, na wysokości budynku nr 15; przy przejściu podziemnym pomiędzy os. Błękitnym i Kolorowym; pomiędzy os. Błękitnym a os. Kolorowym, obok ronda Polskiego Państwa Podziemnego; pomiędzy os. Tęczowym a Tesco i stacją paliw)

Bezpieczna droga do szkoły – przebudowa pięciu przejść dla pieszych na przejścia aktywne (ul. Złota, przy zakładzie "Zebra", ul. Kopernika, przy SP9 i trzy przejścia przy skrzyżowaniu ul. Kopernika z Sienkiewicza)

Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Batalionów Chłopskich (na wysokości skrzyżowania z ul. Andersa i Wierzbową)

Inwestycje w rozwój infrastruktury miasta:


Modernizacja stadionu miejskiego


Przebudowa SP 1 na potrzeby stołówki z jadalnią oraz adaptacja drugiej kondygnacji budynku na aulę, świetlicą i salę wykładowąNowoczesny E-urząd – rozwój usług elektronicznych dla mieszkańców


Modernizacja i remonty budynków komunalnych oraz udział miasta w remontach wspólnot mieszkaniowychZielone zagospodarowanie rynku (DBO)


Wesoły Skwer - budowa placu zabaw przy ul. Wesołej (DBO)Budowa placu zabaw dla psów (DBO)


Remont pomieszczeń na potrzeby Centrum Usług Wspólnych - Rynek 36
Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Sienkiewicza (wzdłuż linii kolejowej do parowozowni)


Przebudowa kanalizacji deszczowej na terenie SP 9Remont pomieszczeń filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki PublicznejRemont dachu i wieżyczki w budynku Muzeum Miejskiego


Rozbudowa kolumbarium na dzierżoniowskim Cmentarzu Komunalnym

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky23°C

JutroPartly cloudy24°C