Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Zmiany w PIT - komunikat Ministrestwa Finansów

10-12-2018
Od stycznia 2018 r zaczną obowiązywać nowe zasady składania deklaracji do urzędów skarbowych, dotyczy to między innymi w zakresie informacji PIT-11, PIT-8C.

Od stycznia 2019 r. zaczną obowiązywać nowe zasady składania deklaracji do urzędów skarbowych, między innymi w zakresie informacji PIT-11 i PIT-8C. Zmiana spowodowana jest wdrożeniem nowej usługi dla podatników „Twój e-PIT”, polegającej na przeniesieniu obowiązku sporządzenia zeznania podatkowego PIT na administrację skarbową. Jednocześnie następuje zwolnienie podatnika z obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Ponieważ usługa będzie dostępna od 15 lutego 2019 roku, skrócony został termin dla wszystkich płatników (podatników zatrudniających pracowników oraz organów rentowych) na przygotowanie i wysłanie do administracji skarbowej PIT-11, PIT-11A, PIT-8C, PIT40A. Do tej pory płatnicy mieli na to czas do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.

Obecnie termin na złożenie do urzędów skarbowych informacji PIT-11 oraz PIT 8C ustalono nieprzekraczalnie na dzień 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym.
Oprócz ujednolicenia terminu przekazywania informacji PIT-11, ustawodawca wyeliminował możliwość składania deklaracji w urzędach skarbowych w formie papierowej.

Od 2019 r.  płatnicy mogą składać informacje wyłącznie drogą elektroniczną.

Podstawa prawna: art. 1 pkt 14 i 18, art. 11 ustawy z dnia 4 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 2126)

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair20°C

JutroPartly cloudy16°C