Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zmiany w PIT - komunikat Ministrestwa Finansów

10-12-2018
Od stycznia 2018 r zaczną obowiązywać nowe zasady składania deklaracji do urzędów skarbowych, dotyczy to między innymi w zakresie informacji PIT-11, PIT-8C.

Od stycznia 2019 r. zaczną obowiązywać nowe zasady składania deklaracji do urzędów skarbowych, między innymi w zakresie informacji PIT-11 i PIT-8C. Zmiana spowodowana jest wdrożeniem nowej usługi dla podatników „Twój e-PIT”, polegającej na przeniesieniu obowiązku sporządzenia zeznania podatkowego PIT na administrację skarbową. Jednocześnie następuje zwolnienie podatnika z obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Ponieważ usługa będzie dostępna od 15 lutego 2019 roku, skrócony został termin dla wszystkich płatników (podatników zatrudniających pracowników oraz organów rentowych) na przygotowanie i wysłanie do administracji skarbowej PIT-11, PIT-11A, PIT-8C, PIT40A. Do tej pory płatnicy mieli na to czas do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.

Obecnie termin na złożenie do urzędów skarbowych informacji PIT-11 oraz PIT 8C ustalono nieprzekraczalnie na dzień 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym.
Oprócz ujednolicenia terminu przekazywania informacji PIT-11, ustawodawca wyeliminował możliwość składania deklaracji w urzędach skarbowych w formie papierowej.

Od 2019 r.  płatnicy mogą składać informacje wyłącznie drogą elektroniczną.

Podstawa prawna: art. 1 pkt 14 i 18, art. 11 ustawy z dnia 4 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 2126)

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
7
9
12
13
20
21
23
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain8°C

JutroCloudy10°C