Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zmiany lokali wyborczych i najważniejsze informacje

16-06-2020
Jeśli nic się nie zmieni to wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca, drugą turę zaplanowano na 12 lipca. Głosowanie odbędzie się metodą mieszaną - w lokalach wyborczych oraz korespondencyjnie.

Osoby z niepełnosprawnościami i starszych mieszkańców, mających problemy z poruszaniem się, zachęcamy do skorzystania z pomocy w dotarciu do lokalu wyborczego.

Taką potrzebę można zgłosić pod specjalnym numerem telefonu Straży Miejskiej Dzierżoniowa (533 650 044 w godzinach 8:00-19:00) do niedzieli wyborczej, do godziny 18.00. Dowóz do lokalu możliwy będzie wyłącznie oznakowanym samochodem Straży Miejskiej. Taką pomoc mieszkańcom Dzierżoniów oferuje  już od kilkunastu lat.

Przypominamy o konieczności noszenia maski w lokalu wyborczym, zdezynfekowania rąk, zachowania odległości i stosowania się do wskazań członków komisji.

Wyszukiwarka i mapa obwodów wyborczych

W niedzielnych wyborach 750 mieszkańców odda swój głos poza Dzierżoniowem, za to w naszym mieście głosować będzie 611 osób spoza Dzierżoniowa, które dopisały się do spisu wyborców. Korespondencyjnie swój głos odda 175 mieszkańców.


Informacje dla osób głosujących korespondencyjnie:
 
Co zawiera dostarczony pakiet wyborczy?

 • instrukcję prawidłowego oddania głosu;
 • oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu;
 • kartę do głosowania;
 • kopertę na kartę do głosowania;
 • kopertę zwrotną.


Jak oddać ważny głos?

 • postępuj według wskazówek na instrukcji;
 • wypełnij i podpisz oświadczenie o osobistym i tajnym głosowaniu, pamiętaj aby w odpowiednim miejscu wpisać swoje imię i nazwisko oraz numer PESEL;
 • wypełnij kartę do głosowania;
 • włóż kartę do koperty na kartę do głosowania i zaklej kopertę;
 • zaklejoną kopertę na kartę do głosowania i oświadczenie włóż do koperty zwrotnej;
 • na kopercie zwrotnej wpisz adres i numer właściwej obwodowej komisji wyborczej.


Sprawdź, gdzie będziesz głosować

Mieszkańców informujemy o dwóch zmianach dotyczących lokali wyborczych. Wynikają one z konieczności zapewnienia dostępu do lokali osobom niepełnosprawnym.Osoby głosujące do tej pory w Niepublicznym Przedszkolu "Słoneczna Piątka" przy ul. Świdnickiej w tych wyborach będą głosować w siedzibie Dziennego Domu Senior +, przy ul. Świdnickiej 35. Dotyczy to wyborców mieszkających pod adresem: Diorowska, Parkowa, Świdnicka 32-58 oraz parzyste od 60 do końca, Osiedle Kolorowe oraz dopisani do spisu wyborców w Obwodzie nr 19.


Druga zmiana dotyczy wyborców głosujących w budynku przy ul. Krasickiego 25 (dawny budynek Ośrodka Pomocy Społecznej). W tych wyborach głosowanie będzie się odbywać w budynku małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Kościelnej 34 (przy skwerze "Seniora i Juniora").

Dotyczy to wyborców mieszkających pod adresem: Długa, Ignacego Krasickiego 2-39, nieparzyste 41 - 49, Kościelna, Krótka, Młyńska, Nowa, Piękna, Prochowa, Przedmieście parzyste 20-24, od 27 do końca, Rynek, Spacerowa, Świdnicka 1-18 oraz dopisani do spisu wyborców w Obwodzie nr 12.


Osoby, które składały wnioski o dopisanie do spisu w wyborach zarządzonych na 10 maja, zobowiązane są do ponownego złożenia wniosku. Dopisanie do spisu wyborców możliwe jest wyłącznie na podstawie złożonego wniosku. Należy to zrobić najpóźniej na pięć dni przed wyborami, czyli do 23 czerwca.


Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C