Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zgłębiaj tajemnice świata z TOZD-em

27-09-2017
O lekach, historii, architekturze i Diorze dyskutować będą w październiku uczestnicy spotkań Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Dołącz do nich, dowiedz się wielu ciekawych rzeczy, spotkaj z ludźmi ciekawymi siebie i świata. Wstęp na spotkania jest wolny. Nie brakuje też ofert wyjazdowych.

O lekach, historii, architekturze i Diorze dyskutować będą w październiku uczestnicy spotkań Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Dołącz do nich, dowiedz się wielu ciekawych rzeczy, spotkaj z ludźmi ciekawymi siebie i świata. Wstęp na spotkania jest wolny. Nie brakuje też ofert wyjazdowych.

5 października o godz. 16.00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rynku 2 zaplanowano spotkanie z Marią Tyws pt. "Krajobrazy jak żywe i inne". To część projektu „Świat sztuki” dofinansowanego przez powiat dzierżoniowski, który ma swój wkład również w projekt „Spacery po powiecie dzierżoniowskim". W ramach tego drugiego 7 października TOZD zaprasza na jesienny spacer po arboretum w Wojsławicach. Wyjazd do Niemczy linią nr 45 o godzinie 8.21 z przystanku na os. Błękitnym, 2 min. później z os. Jasnego itd. Ze względu na złe warunki atmosferyczne może być ustalony inny termin.

8 października w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata” dofinansowanego przez miasto Dzierżoniów TOZD zabiera zainteresowanych do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert fortepianowy. W programie muzyka Liszta, Chopina, R. Schumanna i L. van Beethovena.

12 października na godzinę 16.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury (sala konferencyjna II p.) zaplanowany jest wykład Patrycji Mazurek pt. „Architektura XX i XXI wieku” z cyklu „Architektura w pudełku”. To kolejna odsłona projektu „Ciekawi siebie i świata” dofinansowanego przez miasto Dzierżoniów.

18 października na godzinę 16.00 TOZD zaprasza do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie na wykład Jolanty Manieckiej pt. „Na perłowej uwięzi – historia księżnej Daisy”. Wykład w ramach projektu „Świat sztuki” dofinansowuje powiat. Podobnie jak kolejne spotkanie w DOK-u 19 października. Chcesz się dowiedzieć, jak być przyjacielem chorego przyjaciela? Nie przegap wystąpienia psychologa Ewy Starzyckiej.

21 października planowany jest zaś wyjazd do Miśni. W programie wizyta w Manufakturze Miśnieńskiej Porcelany słynącej z ponad 300-letniej tradycji i na zamku Albrechtsburg. Planowany jest też spacer średniowieczną i dobrze zadbaną starówką i zwiedzanie.

25 października o godz. 16.00 ponownie zapraszamy do Muzeum Miejskiego. Tym razem na wykład Arnolda Kordasiewicza "Diora – fenomen polskiej radiofonii" dofinansowany przez miasto Dzierżoniów.
Październikową ofertę TOZD-u zakończy spotkanie z mgr farmacji Emilią Krupą "To i owo o lekach". Odbędzie się ono 26 października o godz. 16.00 w DOK-u w ramach projektu „Zdrowie to skarb” mającego wsparcie powiatu.

Szczegóły na www.tozd.dzierzoniow.pl

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-4°C

JutroPartly cloudy-7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne