Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zbliża się koniec składania wniosków do DBO 2017

08-02-2017

To już ostatnie dni, w których mieszkańcy mają możliwość wzięcia spraw w swoje ręce i zaproponowania rozwiązań, które chcieliby widzieć w Dzierżoniowie. W ostatnich dniach do Urzędu Miasta wpłynęły dwie nowe propozycje.

Pierwsza z nich zakłada budowę boiska sportowego wraz z placem zabaw przy Szkole Podstawowej nr 9. Inicjatorką pomysłu jest przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Wiśniewska. Projekt ma na celu stworzenie warunków do różnorodnej aktywności fizycznej. Teren rekreacyjny będzie dostępny zarówno dla uczniów szkoły, jak i pozostałych mieszkańców miasta.

Druga propozycja to stworzenie parku dla piesków „4 łapy”. Ta niezwykle oryginalna propozycja z pewnością spotka się z pozytywną reakcją wszystkich właścicieli psów. Plac ma być miejscem, gdzie czworonogi będą mogły swobodnie pobiegać i spożytkować swoją energię, nie przeszkadzając innym mieszkańcom. Wnioskodawczyni Mariola Zborowska-Kierzkowska przewiduje w projekcie ogrodzenie terenu, zakup elementów, które uatrakcyjniłyby zabawy czworonogów, ławeczki i stoły. Teren miałby być również oświetlony.

Przypominamy, że pozostało już naprawdę niewiele czasu na składanie swoich propozycji do DBO 2017 – termin upływa 15 lutego. Do dyspozycji mamy 1 000 000 zł, zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów. Zmieniajmy nasze miasto.

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-4°C

JutroCloudy-3°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne