Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zarezerwuj sobie czas na rozrywkę

14-07-2014
Imprezy kulturalne i sportowe w II półroczu w Dzierżoniowie

Tych imprez nie możesz przegapić. Już dziś zapisz je w swoim kalendarzu. Zobacz, co przygotował dla nas w drugim półroczu tego roku Dzierżoniowski Ośrodek Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie w ramach stałych dużych, niekiedy plenerowych imprez.

KULTURA

W dniach 15-17 sierpnia Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na 14. Jarmark Pszczelarski Miodobranie. Melomani będą zadowoleni z wrześniowego festiwalu Wratislavia Cantans, a przedsiębiorcy i ci, którzy mają nadzieję wygrać jakieś nagrody – z 20. Dzierżoniowskich Prezentacji.

W dniach 17-19 października czeka nas jeszcze 11. Kalejdoskop Kultur Dolnego Śląska, 7-8 listopada 15. Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej i 20. Spotkanie w Poetyckiej Stajni, a w grudniu Mikołaj w Rynku oraz Bożonarodzeniowy Kiermasz.

Cyklicznie kontynuowane będą także koncerty w ramach Klubowego Grania, spektakle w ramach Teatralnej Niedzieli, a także imprezy amatorskiego ruchu artystycznego.

SPORT

Z imprez sportowych w sierpniu X Międzynarodowy Memoriał Jerzego Klempela. We wrześniu tenisiści szykują się na Ogólnopolski Turniej Tenisa Ziemnego Galma-Cup, a zapaśnicy w listopadzie na Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Niepodległości.

Warto już dziś zarezerwować sobie czas na interesujące nas wydarzenia. Na bieżąco będziemy o nich informować i przypominać na naszej stronie internetowej.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky0°C

JutroPartly cloudy3°C