Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zarezerwuj sobie czas na rozrywkę

14-07-2014
Imprezy kulturalne i sportowe w II półroczu w Dzierżoniowie

Tych imprez nie możesz przegapić. Już dziś zapisz je w swoim kalendarzu. Zobacz, co przygotował dla nas w drugim półroczu tego roku Dzierżoniowski Ośrodek Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie w ramach stałych dużych, niekiedy plenerowych imprez.

KULTURA

W dniach 15-17 sierpnia Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na 14. Jarmark Pszczelarski Miodobranie. Melomani będą zadowoleni z wrześniowego festiwalu Wratislavia Cantans, a przedsiębiorcy i ci, którzy mają nadzieję wygrać jakieś nagrody – z 20. Dzierżoniowskich Prezentacji.

W dniach 17-19 października czeka nas jeszcze 11. Kalejdoskop Kultur Dolnego Śląska, 7-8 listopada 15. Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej i 20. Spotkanie w Poetyckiej Stajni, a w grudniu Mikołaj w Rynku oraz Bożonarodzeniowy Kiermasz.

Cyklicznie kontynuowane będą także koncerty w ramach Klubowego Grania, spektakle w ramach Teatralnej Niedzieli, a także imprezy amatorskiego ruchu artystycznego.

SPORT

Z imprez sportowych w sierpniu X Międzynarodowy Memoriał Jerzego Klempela. We wrześniu tenisiści szykują się na Ogólnopolski Turniej Tenisa Ziemnego Galma-Cup, a zapaśnicy w listopadzie na Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Niepodległości.

Warto już dziś zarezerwować sobie czas na interesujące nas wydarzenia. Na bieżąco będziemy o nich informować i przypominać na naszej stronie internetowej.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair17°C

JutroPartly cloudy18°C