Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zapraszamy na sesję Rady Miejskiej Dzierżoniowa

15-06-2020
Uchwały umożliwiające miastu pomoc dzierżoniowskim przedsiębiorcom, przekształcenie przedszkola w placówkę publiczną i wręczenie Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa, to najważniejsze punkty czerwcowej sesji. Obrady będzie można śledzić na żywo przez internet, ale radni spotkają się 22 czerwca w Sali Rycerskiej Ratusza. Początek sesji o godzinie 12.00.

Uchwały umożliwiające miastu pomoc dzierżoniowskim przedsiębiorcom, przekształcenie przedszkola w placówkę publiczną i wręczenie Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa, to najważniejsze punkty czerwcowej sesji. Obrady będzie można śledzić na żywo przez internet, ale radni spotkają się 22 czerwca w Sali Rycerskiej Ratusza. Początek sesji o godzinie 12.00.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Wręczenie Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa Panu Markowi Piorunowi.
 3. Przedstawienie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa (25 maja 2020 r.).
 5. Przyjęcie Oświadczenia Rady Miejskiej Dzierżoniowa w sprawie nadania nazwy Alei w Parku Sybiraków.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych na terenie Dzierżoniowa – projekt nr 172.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie dodatkowego oznaczenia identyfikującego taksówkę osobową na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów - projekt nr 173.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przedsiębiorstwom pomocy publicznej, stanowiącej regionalną pomoc inwestycyjną w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości - projekt nr 174.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis - projekt nr 175.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przedsiębiorstwom pomocy de minimis w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości - projekt nr 176.
 11. Podjęcie uchwały  w sprawie udzielenia przedsiębiorstwom pomocy de minimis w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości w związku z budową lub przebudową ogólnodostępnych parkingów - projekt nr 177.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przedsiębiorstwom pomocy de minimis w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości w związku z trwałą likwidacją barier architektonicznych dla osób z niepełnoprawnościami - projekt nr 178.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przedsiębiorstwom pomocy de minimis w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości w związku ze zmianą sposobu ogrzewania - projekt nr 179.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt i maksymalnej opłaty za wyżywienie w Żłobku Miejskim Nr 1 w Dzierżoniowie - projekt nr 180.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostek paliwa w Gminie Miejskiej Dzierżoniów na rok szkolny 2020/2021 - projekt nr 181.
 16. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Miejską Dzierżoniów – projekt nr 182.
 17. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom zatrudnionym w szkołach podstawowych, przedszkolach dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Dzierżoniów, dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz nagród za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej – projekt nr 183.
 18. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Przedszkola Publicznego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym w Dzierżoniowie – projekt nr 184.
 19. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie i nadania mu Statutu – projekt nr 185.
 20. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmiany Budżetu Miasta na 2020 rok - projekt nr 186.
 21. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy miejskiej Dzierżoniów – projekt nr 187.
 22. Sprawozdanie z realizacji Programu Ochrony Środowiska za 2019 r.
 23. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym.
 24. Interpelacje i zapytania radnych oraz informacja przewodniczącego rady o zgłoszonych interpelacjach, zapytaniach i wnioskach oraz udzielonych odpowiedziach, w tym o braku odpowiedzi terminowych.
 25. Wolne wnioski i informacje.
 26. Zamknięcie sesji.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C