Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Załóż profil zaufany

09-02-2015

Elektronicznie sprzed ekranu komputera załatwiamy dziś wiele spraw – wygodnie i bez wychodzenia z domu. Kupujemy w sieci, zakładamy konta, robimy przelewy. Pora na kolejny krok – profil zaufany, czyli bezpłatną alternatywę dla podpisu elektronicznego. Dzięki niemu można załatwić niektóre sprawy administracyjne drogą elektroniczną. Punkt potwierdzenia profilu zaufanego powstał m.in. w dzierżoniowskim Urzędzie Miasta.

Taki profil działa podobnie, jak odręczny podpis – identyfikuje osobę, która go wykorzystuje. Dzięki profilowi zaufanemu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca. W ten sposób można np. założyć firmę przez internet czy sprawdzić składki ZUS.

Od komercyjnego podpisu elektronicznego profil zaufany odróżnia ograniczenie zastosowania go do platformy ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), a jednym z warunków uzyskania profilu zaufanego jest posiadania skrzynki na platformie ePUAP. Można ją założyć tutaj. Wystarczy wpisać swoje dane osobowe, numer PESEL, adres poczty elektronicznej, wybrany login i hasło.

Od wielu lat podejmowane są działania zmierzające do informatyzacji usług świadczonych przez jednostki samorządu terytorialnego. UM w Dzierżoniowie przystąpił do projektu "Innowacyjne e-usługi za pomocą Zintegrowanego Systemu Informatycznego Powiatu Dzierżoniowskiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja tego projektu ma wpłynąć na wzrost wykorzystania elektronicznych usług publicznych.

Nasi klienci mając profil zaufany, mogą się już zwrócić do urzędu na formularzu ogólnym platformy ePUAP w każdej sprawie. Niebawem będą też wybrać jeden z gotowych formularzy przygotowanych dla usług świadczonych przez UM. Złożenie formularza na platformie elektronicznej i podpisanie profilem zaufanym jest tożsame ze złożeniem wniosku papierowego podpisanego odręcznie.

Liczba e-usług będzie systematycznie rosnąć. Docelowo w UM w Dzierżoniowie będzie można złożyć:
- wniosek o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości,
- wniosek o wykup lokalu mieszkalnego,
- wniosek o wydanie wypisu i wyrysu na podstawie danych z rejestru miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego,
- wniosek o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego,
- wniosek o uzgodnienie lokalizacji reklamy (w ciągu drogi gminnej i na obiekcie będącym własnością gminy),
- wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów,
- wniosek o nadanie numeru porządkowego dla nieruchomości.

Podręczniki instrukcje użytkowania
Więcej o profilu zaufanym

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy21°C

JutroCloudy23°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne