Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Życie to teatr – zagraj w DOK-u

27-07-2015

Interesujesz się teatrem? Zostań jego członkiem. W Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury funkcjonują dwie amatorskie grupy teatralne – PePePe i "Kątem" - jedna dla dzieci, druga dla młodzieży. Możesz do nich dołączyć już od września, by rozwijać swoje aktorskie talenty. Warsztaty teatralne to część oferty w ramach amatorskiego ruchu artystycznego.

Teatr Dziecięcy PePePe, którego instruktorką jest Agnieszka Chlipała, obchodził w czerwcu 10-lecie swego istnienia. Pracuje od września 2005 roku. Zajęcia warsztatowe obejmują podstawowe zadania aktorskie, podstawy ruchu scenicznego, prace z głosem oraz improwizacje. Grupa zaprosiła już mieszkańców na kilka premier: „Brzydkie kaczątko”, „W nocy…”, „Pchła Szachrajka”, „Szaleństwa Lisa Witalisa”, „Podwójna rola”, „A kiedy będę dorosła”, „Ławka wyobraźni”, „Calineczka” i „Sen Doroty”.

Teatr bierze udział w przeglądach amatorskich teatrzyków dziecięcych i konkursach recytatorskich. Jego członkowie mogą kontynuować przygodę z teatrem wśród starszych kolegów z Teatru „Katem” prowadzonego przez Grzegorza Stawiaka. Korzenie tego teatru sięgają roku 1996.  

Grupa zrealizowała wiele spektakli teatralnych i monodramów, które otrzymywały nagrody i wyróżnienia, a członkowie zespołów teatralnych - indeksy wyższych szkół teatralnych. Grzegorz Stawiak został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

W repertuarze teatru znajdują się m.in. spektakle: „Piaskownica” na podstawie tekstu Michała Walczaka, "Pogoń za wiatrem" - monodram Natalii Szostak wg powieści Zsuzsy Bank "Pływak" (nagroda na OSATJA w Zgorzelcu 2006 r., II nagroda na Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie 2006 r, Złota Igła w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych 2007 r.), „Wozacy” w wykonaniu Dagmary Krawczyk, tekst Peter Esterhazy, przekład Elżbieta Sobolewska, „WY-DO-STAŃ-CIE- MNIE” - monodram Beaty Pękali z tekstem Michała Zdunika "Lalki", "Czyściec", "Dies Irae" na podstawie Thomasa Freyera „Amok moja dziecinada”.

W ramach spotkań teatralnych działa także tzw. „przedszkole teatralne” nastawione na pracę warsztatową z tekstem. Uczestnicy pracują indywidualnie i zespołowo, zdobywając i doskonaląc umiejętności interpretacyjne, zdobywając np. nagrody w ogólnopolskich konkursach recytatorskich.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy6°C

JutroFair4°C