Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Życie to teatr – zagraj w DOK-u

27-07-2015

Interesujesz się teatrem? Zostań jego członkiem. W Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury funkcjonują dwie amatorskie grupy teatralne – PePePe i "Kątem" - jedna dla dzieci, druga dla młodzieży. Możesz do nich dołączyć już od września, by rozwijać swoje aktorskie talenty. Warsztaty teatralne to część oferty w ramach amatorskiego ruchu artystycznego.

Teatr Dziecięcy PePePe, którego instruktorką jest Agnieszka Chlipała, obchodził w czerwcu 10-lecie swego istnienia. Pracuje od września 2005 roku. Zajęcia warsztatowe obejmują podstawowe zadania aktorskie, podstawy ruchu scenicznego, prace z głosem oraz improwizacje. Grupa zaprosiła już mieszkańców na kilka premier: „Brzydkie kaczątko”, „W nocy…”, „Pchła Szachrajka”, „Szaleństwa Lisa Witalisa”, „Podwójna rola”, „A kiedy będę dorosła”, „Ławka wyobraźni”, „Calineczka” i „Sen Doroty”.

Teatr bierze udział w przeglądach amatorskich teatrzyków dziecięcych i konkursach recytatorskich. Jego członkowie mogą kontynuować przygodę z teatrem wśród starszych kolegów z Teatru „Katem” prowadzonego przez Grzegorza Stawiaka. Korzenie tego teatru sięgają roku 1996.  

Grupa zrealizowała wiele spektakli teatralnych i monodramów, które otrzymywały nagrody i wyróżnienia, a członkowie zespołów teatralnych - indeksy wyższych szkół teatralnych. Grzegorz Stawiak został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

W repertuarze teatru znajdują się m.in. spektakle: „Piaskownica” na podstawie tekstu Michała Walczaka, "Pogoń za wiatrem" - monodram Natalii Szostak wg powieści Zsuzsy Bank "Pływak" (nagroda na OSATJA w Zgorzelcu 2006 r., II nagroda na Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie 2006 r, Złota Igła w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych 2007 r.), „Wozacy” w wykonaniu Dagmary Krawczyk, tekst Peter Esterhazy, przekład Elżbieta Sobolewska, „WY-DO-STAŃ-CIE- MNIE” - monodram Beaty Pękali z tekstem Michała Zdunika "Lalki", "Czyściec", "Dies Irae" na podstawie Thomasa Freyera „Amok moja dziecinada”.

W ramach spotkań teatralnych działa także tzw. „przedszkole teatralne” nastawione na pracę warsztatową z tekstem. Uczestnicy pracują indywidualnie i zespołowo, zdobywając i doskonaląc umiejętności interpretacyjne, zdobywając np. nagrody w ogólnopolskich konkursach recytatorskich.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky-2°C

-2°C

JutroClear sky1°C