Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Życie to teatr – zagraj w DOK-u

27-07-2015

Interesujesz się teatrem? Zostań jego członkiem. W Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury funkcjonują dwie amatorskie grupy teatralne – PePePe i "Kątem" - jedna dla dzieci, druga dla młodzieży. Możesz do nich dołączyć już od września, by rozwijać swoje aktorskie talenty. Warsztaty teatralne to część oferty w ramach amatorskiego ruchu artystycznego.

Teatr Dziecięcy PePePe, którego instruktorką jest Agnieszka Chlipała, obchodził w czerwcu 10-lecie swego istnienia. Pracuje od września 2005 roku. Zajęcia warsztatowe obejmują podstawowe zadania aktorskie, podstawy ruchu scenicznego, prace z głosem oraz improwizacje. Grupa zaprosiła już mieszkańców na kilka premier: „Brzydkie kaczątko”, „W nocy…”, „Pchła Szachrajka”, „Szaleństwa Lisa Witalisa”, „Podwójna rola”, „A kiedy będę dorosła”, „Ławka wyobraźni”, „Calineczka” i „Sen Doroty”.

Teatr bierze udział w przeglądach amatorskich teatrzyków dziecięcych i konkursach recytatorskich. Jego członkowie mogą kontynuować przygodę z teatrem wśród starszych kolegów z Teatru „Katem” prowadzonego przez Grzegorza Stawiaka. Korzenie tego teatru sięgają roku 1996.  

Grupa zrealizowała wiele spektakli teatralnych i monodramów, które otrzymywały nagrody i wyróżnienia, a członkowie zespołów teatralnych - indeksy wyższych szkół teatralnych. Grzegorz Stawiak został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

W repertuarze teatru znajdują się m.in. spektakle: „Piaskownica” na podstawie tekstu Michała Walczaka, "Pogoń za wiatrem" - monodram Natalii Szostak wg powieści Zsuzsy Bank "Pływak" (nagroda na OSATJA w Zgorzelcu 2006 r., II nagroda na Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie 2006 r, Złota Igła w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych 2007 r.), „Wozacy” w wykonaniu Dagmary Krawczyk, tekst Peter Esterhazy, przekład Elżbieta Sobolewska, „WY-DO-STAŃ-CIE- MNIE” - monodram Beaty Pękali z tekstem Michała Zdunika "Lalki", "Czyściec", "Dies Irae" na podstawie Thomasa Freyera „Amok moja dziecinada”.

W ramach spotkań teatralnych działa także tzw. „przedszkole teatralne” nastawione na pracę warsztatową z tekstem. Uczestnicy pracują indywidualnie i zespołowo, zdobywając i doskonaląc umiejętności interpretacyjne, zdobywając np. nagrody w ogólnopolskich konkursach recytatorskich.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain15°C

JutroClear sky18°C