Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wypoczną nad Zalewem Zegrzyńskim

09-07-2014
Mlodzież z Dzierżoniowa wyjeżdża na kolonię nad Zalew Zegrzyński w ramach wymiany uczniów pomiędzy Dzierżoniowem a Serockiem

Przez tydzień dzierżoniowska młodzież korzystać będzie z atrakcji oferowanych przez Serock. Do partnerskiego miasta Dzierżoniowa, wyjedzie na kolonie 40 młodych mieszkańców. Będą tam przebywać od 9 do 16 lipca.

Grupa zostanie zakwaterowana w Jadwisinie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, tuż przy Zalewie Zegrzyńskim. Koloniści będą odpoczywać, poznawać Serock i zwiedzać Warszawę.

Letni wyjazd młodych dzierżoniowian to jeden z elementów współpracy partnerskiej z Serockiem. Kolonie kosztują uczestników 100 zł. Do wyjazdu szkoły wskazują uczniów, którzy osiągnęli indywidualne sukcesy w nauce, zdobyli wyróżnienia w różnych dziedzinach szkolnych i wyróżniają się wzorową postawą uczniowską.

Taka forma wypoczynku jest szczególnie atrakcyjna dla młodzieży pochodzącej z rodzin o słabszej kondycji finansowej. Dla wielu osób to jedyny wakacyjny wyjazd.

W ramach wymiany Dzierżoniów gości młodzież z Serocka w czasie zimowych ferii.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy0°C

JutroClear sky4°C