Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wybory 2018 w Dzierżoniowie – mały poradnik

17-10-2018
W niedzielę wybierzemy burmistrza Dzierżoniowa, radnych Rady Miejskiej Dzierżoniowa, radnych Rady Powiatu Dzierżoniowskiego i radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Jak prawidłowo oddać głos, gdzie głosować, w jaki sposób miasto pomaga osobom mającym problemy z poruszaniem się?

W niedzielę wybierzemy burmistrza Dzierżoniowa, radnych Rady Miejskiej Dzierżoniowa, radnych Rady Powiatu Dzierżoniowskiego i radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Jak prawidłowo oddać głos, gdzie głosować, w jaki sposób miasto pomaga osobom mającym problemy z poruszaniem się?

W Dzierżoniowie uprawnionych do głosowania jest 26 863 mieszkańców. Mamy trzech kandydatów na burmistrza (Dariusz Kucharski, Jarosław Kresa i Paweł Kowalski), ewentualna druga tura w wyborach na burmistrza odbędzie się 4 listopada. Wybierzemy 21 radnych. Nowa kadencja burmistrza i rady będzie pięcioletnia.

Dzierżoniów podzielony jest na cztery okręgi, w których działać będą 23 lokale wyborcze czynne od godziny 7.00, do 21.00. Do którego się udać? Najłatwiej sprawdzić to korzystając z internetowej aplikacji dostępnej na stronie www.dzierżoniow.pl. Wystarczy wpisać w nią nazwie ulicy lub osiedla, numer domu i klatkę. Otrzymamy informację zawierającą numer obwodu wyborczego i dokładny adres siedziby komisji, w której będziemy mogli oddać swój głos. Idąc na wybory należy mieć ze sobą dowód osobisty.

Dzierżoniów tradycyjnie już oferuje pomoc w dotarciu do lokalu wyborczego mieszkańcom mającym kłopoty z poruszaniem się. By skorzystać z możliwości dowozu wystarczy w dniu wyborów zadzwonić pod nr tel.: 74 645 08 00.

Wyszukiwarka obwodów wyborczych

Wszystkie istotne informacje o wyborach

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain13°C

JutroPartly cloudy17°C