Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wybory 2018 w Dzierżoniowie – mały poradnik

17-10-2018
W niedzielę wybierzemy burmistrza Dzierżoniowa, radnych Rady Miejskiej Dzierżoniowa, radnych Rady Powiatu Dzierżoniowskiego i radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Jak prawidłowo oddać głos, gdzie głosować, w jaki sposób miasto pomaga osobom mającym problemy z poruszaniem się?

W niedzielę wybierzemy burmistrza Dzierżoniowa, radnych Rady Miejskiej Dzierżoniowa, radnych Rady Powiatu Dzierżoniowskiego i radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Jak prawidłowo oddać głos, gdzie głosować, w jaki sposób miasto pomaga osobom mającym problemy z poruszaniem się?

W Dzierżoniowie uprawnionych do głosowania jest 26 863 mieszkańców. Mamy trzech kandydatów na burmistrza (Dariusz Kucharski, Jarosław Kresa i Paweł Kowalski), ewentualna druga tura w wyborach na burmistrza odbędzie się 4 listopada. Wybierzemy 21 radnych. Nowa kadencja burmistrza i rady będzie pięcioletnia.

Dzierżoniów podzielony jest na cztery okręgi, w których działać będą 23 lokale wyborcze czynne od godziny 7.00, do 21.00. Do którego się udać? Najłatwiej sprawdzić to korzystając z internetowej aplikacji dostępnej na stronie www.dzierżoniow.pl. Wystarczy wpisać w nią nazwie ulicy lub osiedla, numer domu i klatkę. Otrzymamy informację zawierającą numer obwodu wyborczego i dokładny adres siedziby komisji, w której będziemy mogli oddać swój głos. Idąc na wybory należy mieć ze sobą dowód osobisty.

Dzierżoniów tradycyjnie już oferuje pomoc w dotarciu do lokalu wyborczego mieszkańcom mającym kłopoty z poruszaniem się. By skorzystać z możliwości dowozu wystarczy w dniu wyborów zadzwonić pod nr tel.: 74 645 08 00.

Wyszukiwarka obwodów wyborczych

Wszystkie istotne informacje o wyborach

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy6°C

JutroFair4°C