Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wyślij pocztówkę balonem

28-04-2017
Majówka z balonami na dzierżoniowskim niebie już 1 i 2 maja. To gratka nie tylko dla fotografów, ale i dla... filatelistów. Atrakcją zbliżającego się II Balloon Festival Krzyżowa 2016 International będzie poczta balonowa. Chętni będą mogli wysłać balonem okolicznościową kartkę z pamiątkowym stemplem.

Majówka z balonami na dzierżoniowskim niebie już 1 i 2 maja. To gratka nie tylko dla fotografów, ale i dla... filatelistów. Atrakcją zbliżającego się II Balloon Festival Krzyżowa 2016 International będzie poczta balonowa. Chętni będą mogli wysłać balonem okolicznościową kartkę z pamiątkowym stemplem.

Przesyłki pocztowe przewieziono w ten sposób po raz pierwszy 17 października 1926 r. W okresie międzywojennym 20-krotnie polskie balony zabierały na swe pokłady listy i kartki pocztowe nadane głównie przez filatelistów. W okresie powojennym Aeroklub PRL wznowił tę piękną dyscyplinę sportu.
Dla każdej z miejscowości festiwalowych, a więc Krzyżowej, Dusznik i Dzierżoniowa przygotowano po 200 specjalnych pocztówek, które będzie można wysłać do adresata za pośrednictwem balonu.

Chcesz wysłać pozdrowienia z Dzierżoniowa w ten nietypowy sposób? Pocztówki są darmowe. Można je będzie odebrać przy koszu balonu nr 13. Wystarczy zaadresować i wrzucić taką kartkę do specjalnego worka. Poleci do adresata balonem. Ale nie do rąk własnych, lecz na placówkę pocztową, skąd listonosze dostarczą ją do adresatów. Uwaga! Aby pocztówki do nich dotarły, muszą mieć znaczki Poczty Polskiej. Te należy przynieść ze sobą i nakleić na kartki.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair17°C

JutroPartly cloudy18°C