Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wolne miejsca w szkole rodzenia

29-07-2014

W Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie rozpoczęła się bezpłatna szkoła rodzenia. Zajęcia przygotowujące do porodu i opieki nad noworodkiem zostaną sfinansowane przez Powiat Dzierżoniowski.

Rozstrzygnięty został konkurs na realizację programu zdrowotnego w zakresie profilaktyki przedporodowej w ramach szkoły rodzenia. Zrealizuje go NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie. Otrzyma na ten cel z Powiatu Dzierżoniowskiego 10 tys. zł, dzięki czemu udział w programie będzie bezpłatny.

Celem zajęć jest przygotowanie psychiczne i fizyczne do porodu naturalnego oraz pełnienia nowej roli związanej z pojawieniem się dziecka. Podczas 10 spotkań prowadzone będą m.in. wykłady edukacyjne oraz ćwiczenia usprawniające, oddechowe, relaksacyjne i ćwiczenia dotyczące karmienia i opieki nad noworodkiem.

W szkole rodzenia mogą wziąć udział panie zameldowane na terenie powiatu dzierżoniowskiego, będące w 24-25 tygodniu ciąży (optymalnie do 30 tygodnia ciąży), posiadające zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do udziału w szkole rodzenia. Panie mogą się zgłaszać same lub z osobą towarzyszącą (mężem, partnerem, mamą, siostrą czy koleżanką).

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w dni powszednie w godz. 17.00 – 18.30. Kolejne grupy rozpoczynają cykle spotkań po zapisaniu się minimum 6 osób.

Zapisać się na zajęcia oraz uzyskać szczegółowe informacje można pod nr. telefonu: 724 010 008.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło: Starostwo Powiatowe

 

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy0°C

JutroClear sky4°C