Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wolne miejsca w szkole rodzenia

29-07-2014

W Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie rozpoczęła się bezpłatna szkoła rodzenia. Zajęcia przygotowujące do porodu i opieki nad noworodkiem zostaną sfinansowane przez Powiat Dzierżoniowski.

Rozstrzygnięty został konkurs na realizację programu zdrowotnego w zakresie profilaktyki przedporodowej w ramach szkoły rodzenia. Zrealizuje go NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie. Otrzyma na ten cel z Powiatu Dzierżoniowskiego 10 tys. zł, dzięki czemu udział w programie będzie bezpłatny.

Celem zajęć jest przygotowanie psychiczne i fizyczne do porodu naturalnego oraz pełnienia nowej roli związanej z pojawieniem się dziecka. Podczas 10 spotkań prowadzone będą m.in. wykłady edukacyjne oraz ćwiczenia usprawniające, oddechowe, relaksacyjne i ćwiczenia dotyczące karmienia i opieki nad noworodkiem.

W szkole rodzenia mogą wziąć udział panie zameldowane na terenie powiatu dzierżoniowskiego, będące w 24-25 tygodniu ciąży (optymalnie do 30 tygodnia ciąży), posiadające zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do udziału w szkole rodzenia. Panie mogą się zgłaszać same lub z osobą towarzyszącą (mężem, partnerem, mamą, siostrą czy koleżanką).

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w dni powszednie w godz. 17.00 – 18.30. Kolejne grupy rozpoczynają cykle spotkań po zapisaniu się minimum 6 osób.

Zapisać się na zajęcia oraz uzyskać szczegółowe informacje można pod nr. telefonu: 724 010 008.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło: Starostwo Powiatowe

 

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair18°C

18°C

JutroFair23°C