Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wolne miejsca w szkole rodzenia

29-07-2014

W Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie rozpoczęła się bezpłatna szkoła rodzenia. Zajęcia przygotowujące do porodu i opieki nad noworodkiem zostaną sfinansowane przez Powiat Dzierżoniowski.

Rozstrzygnięty został konkurs na realizację programu zdrowotnego w zakresie profilaktyki przedporodowej w ramach szkoły rodzenia. Zrealizuje go NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie. Otrzyma na ten cel z Powiatu Dzierżoniowskiego 10 tys. zł, dzięki czemu udział w programie będzie bezpłatny.

Celem zajęć jest przygotowanie psychiczne i fizyczne do porodu naturalnego oraz pełnienia nowej roli związanej z pojawieniem się dziecka. Podczas 10 spotkań prowadzone będą m.in. wykłady edukacyjne oraz ćwiczenia usprawniające, oddechowe, relaksacyjne i ćwiczenia dotyczące karmienia i opieki nad noworodkiem.

W szkole rodzenia mogą wziąć udział panie zameldowane na terenie powiatu dzierżoniowskiego, będące w 24-25 tygodniu ciąży (optymalnie do 30 tygodnia ciąży), posiadające zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do udziału w szkole rodzenia. Panie mogą się zgłaszać same lub z osobą towarzyszącą (mężem, partnerem, mamą, siostrą czy koleżanką).

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w dni powszednie w godz. 17.00 – 18.30. Kolejne grupy rozpoczynają cykle spotkań po zapisaniu się minimum 6 osób.

Zapisać się na zajęcia oraz uzyskać szczegółowe informacje można pod nr. telefonu: 724 010 008.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło: Starostwo Powiatowe

 

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy21°C

JutroCloudy21°C