Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wolne miejsca w szkole rodzenia

29-07-2014

W Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie rozpoczęła się bezpłatna szkoła rodzenia. Zajęcia przygotowujące do porodu i opieki nad noworodkiem zostaną sfinansowane przez Powiat Dzierżoniowski.

Rozstrzygnięty został konkurs na realizację programu zdrowotnego w zakresie profilaktyki przedporodowej w ramach szkoły rodzenia. Zrealizuje go NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie. Otrzyma na ten cel z Powiatu Dzierżoniowskiego 10 tys. zł, dzięki czemu udział w programie będzie bezpłatny.

Celem zajęć jest przygotowanie psychiczne i fizyczne do porodu naturalnego oraz pełnienia nowej roli związanej z pojawieniem się dziecka. Podczas 10 spotkań prowadzone będą m.in. wykłady edukacyjne oraz ćwiczenia usprawniające, oddechowe, relaksacyjne i ćwiczenia dotyczące karmienia i opieki nad noworodkiem.

W szkole rodzenia mogą wziąć udział panie zameldowane na terenie powiatu dzierżoniowskiego, będące w 24-25 tygodniu ciąży (optymalnie do 30 tygodnia ciąży), posiadające zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do udziału w szkole rodzenia. Panie mogą się zgłaszać same lub z osobą towarzyszącą (mężem, partnerem, mamą, siostrą czy koleżanką).

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w dni powszednie w godz. 17.00 – 18.30. Kolejne grupy rozpoczynają cykle spotkań po zapisaniu się minimum 6 osób.

Zapisać się na zajęcia oraz uzyskać szczegółowe informacje można pod nr. telefonu: 724 010 008.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło: Starostwo Powiatowe

 

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroLight sleet2°C