Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wizyta u wyjątkowych par

31-07-2014
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Burmistrz Dzierżoniowa odwiedził trzy pary małżeńskie, którym wręczył medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Wraz z nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeniami Marek Piorun składał życzenia, wręczał kwiaty i gratulował wyjątkowej rocznicy.

Elżbieta i Tadeusz Janasowie małżeństwem są od lutego 1964 roku. Mają syna i troje wnucząt. Pani Elżbieta pracowała w byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Silesiana”, a Pan Tadeusz w Zakładzie „Bester”.

Matylda i Stanisław Wójciakowie ślub wzięli w sierpniu 1964 roku. Doczekali się dwójki dzieci i tylu samo wnucząt. Pani Matylda przez wiele lat była dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6, wcześniej pracowała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Podstawowej nr 5. Pan Stanisław był konstruktorem modelarzem w byłych Zakładach Radiowych „Diora”. Prywatnie pasjonował się historią, pochodzi z rodziny o wielkich tradycjach patriotycznych.

Władysława i Kazimierz Maroszykowie idą razem przez życie od czerwca 1964. Mają 3 dzieci, 5 wnucząt i 3 prawnucząt. Zawodowo związani byli: Pani Władysława z Zakładami „Silesiana”, a Pan Kazimierz najdłużej pracował w dawnym Przedsiębiorstwie Transportu Handlu Wewnętrznego.

Jubilatom gratulujemy wspaniałej rocznicy.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy17°C

JutroPartly cloudy18°C