Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wizyta u wyjątkowych par

31-07-2014
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Burmistrz Dzierżoniowa odwiedził trzy pary małżeńskie, którym wręczył medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Wraz z nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeniami Marek Piorun składał życzenia, wręczał kwiaty i gratulował wyjątkowej rocznicy.

Elżbieta i Tadeusz Janasowie małżeństwem są od lutego 1964 roku. Mają syna i troje wnucząt. Pani Elżbieta pracowała w byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Silesiana”, a Pan Tadeusz w Zakładzie „Bester”.

Matylda i Stanisław Wójciakowie ślub wzięli w sierpniu 1964 roku. Doczekali się dwójki dzieci i tylu samo wnucząt. Pani Matylda przez wiele lat była dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6, wcześniej pracowała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Podstawowej nr 5. Pan Stanisław był konstruktorem modelarzem w byłych Zakładach Radiowych „Diora”. Prywatnie pasjonował się historią, pochodzi z rodziny o wielkich tradycjach patriotycznych.

Władysława i Kazimierz Maroszykowie idą razem przez życie od czerwca 1964. Mają 3 dzieci, 5 wnucząt i 3 prawnucząt. Zawodowo związani byli: Pani Władysława z Zakładami „Silesiana”, a Pan Kazimierz najdłużej pracował w dawnym Przedsiębiorstwie Transportu Handlu Wewnętrznego.

Jubilatom gratulujemy wspaniałej rocznicy.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy6°C

JutroCloudy6°C