Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Świetny półmetek sezonu dzierżoniowskiego Juniora

09-07-2019

Treningi, zawody, mistrzostwa – MULKS Junior Dzierżoniów działa pełną parą. Jak podsumowuje swoją tegoroczną pracę w połowie sezonu?

Jak co roku klub prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z całego powiatu dzierżoniowskiego. Na co dzień trenuje w nim 50 osób w trzech sekcjach sportowych, takich jak zapasy, sumo oraz mieszane sztuki walk z brazylijskim jiu jitsu. Zajęcia prowadzą Norbert Warchoł, Michał Bobrowski oraz Marzena Martyka, którzy posiadają uprawnienia oraz licencje związkowe.

W tym roku MULKS Junior Dzierżoniów zorganizował IX Ogólnopolski Turniej NO GI FIGHT i Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ. W dalszej części sezonu planuje Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach oraz Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach. Imprezy te są wysoko oceniane w środowisku sportowym, tak jak i sukcesy zawodników – i to nie tylko tych z kadry narodowej - Pauliny Martyki, Sylwii Martyki i Filipa Bednarka.

Informacje o wynikach zawodników:

Sylwia Martyka – złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w Zapasach 57 kg, zdobyła srebrny medal Pucharu Polski Juniorek w zapasach 57 kg, brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym Seniorek 57 kg w Wolfurt, złoty medal Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek 59 kg. Należy do kadry narodowej juniorek młodszych w zapasach 2016-2018 oraz 2019 juniorek.
Paulina Martyka – srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach 65 kg, zdobyła brązowy medal Pucharu Polski Juniorek 57 kg i złoty medal Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek w zapasach 68 kg. Od 2017 r. należy do kadry narodowej juniorek.
Filip Bednarek – srebrny medalista Pucharu Polski Kadetów w Zapasach kat. 92 kg, brązowy medalista Pucharu Polski Kadetów 92 kg, srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski NO GI i GI, dwukrotny srebrny medalista VIII Ogólnopolskiego Turnieju NO GI i GI Fight w Dzierżoniowie kat. 81 kg juniorzy NO GI. Wywalczył IX miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach, złoty medal na Mistrzostwach Śląska Kadetów w zapasach 80 kg, złoty medal Amatorskiej Ligi MMA 77 kg Oborniki Śląskie, srebrny medal Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 92 kg. Stoczył zwycięski pojedynek w Bitwie o Dzierżoniów. Członek kadry narodowej juniorów młodszych.
Grzegorz Mazur – brązowy medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Sumo 55 kg, zdobywca V miejsca w  Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczego w Bielawie.
Milena Sawka – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w Sumo 55 kg, złota medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Sumo 55 kg, złota medalistka Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 50 kg. Wywalczyła brąz na Międzynarodowym Turnieju w Gogolinie 55 kg.
Natalia Kołosz – srebrna medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek w Zapasach w kat. 62 kg, zdobywczyni IX miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorek w Zapasach 62 kg.
Wiktoria Szeliga – VII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Sumo 55 kg, brązowy medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Sumo 55 kg, złoto na Międzynarodowym Turnieju Zapaś niczym w Pieszycach 54 kg, srebro z Ogólnopolskiego Turnieju w Krotoszynie 54 kg. Jest też srebrną medalistką międzynarodowego Turnieju w Bodzentynie 54 kg, brązową medalistką Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 50 kg i Międzynarodowego Turnieju w Gogolinie 54 kg.
Natalia Zając – VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Zapasach 65 kg, VII miejsce w Pucharze Polski Kadetek kat. 65 kg, X miejsce w II Pucharze Polski Kadetek 65 kg, brązowy medal Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek w Zapasach 62 kg i Międzynarodowego Turnieju w Gogolinie 73 kg.
Mariusz Konieczny – VII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo +75 kg, złoty medalista Mistrzostw Śląska w Zapasach dzieci +66 kg, srebrny medalista OTK Olsztyn 75 kg, brązowy medalista Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego w Krotoszynie 75 kg, Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 75 kg, Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 68 kg, Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bodzentynie 68 kg, Ogólnopolskiego Turnieju w Sieradzu 75 kg i Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Gogolinie 75 kg, zdobywca V miejsca w MMM Sumo +75 kg.
Daniel Konieczny – brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w Sumo 60 kg, złoty medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Gogolinie 57 kg, srebrny medalista Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego w Krotoszynie 57 kg, brązowy medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 52 kg i Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 57 kg. Zdobył V miejsce w MMM Sumo 60 kg.
Michał Kaczor – brązowy medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 44 kg, wywalczył VII miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Pieszycach 44 kg.
Antoni Kowalewski – brązowy medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Sumo 40 kg brązowy medalista Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego w Krotoszynie 44 kg, zdobył V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Bielawie 38 kg i V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Pieszycach 41 kg.
Rozalia Kowalewska - srebrny medal Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 55 kg.  
Paweł Sołogup – złoty medalista NO GI FIGHT w Dzierżoniowie kat. 74 kg.
Nikola Ostrowska- VII miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Bielawie kat. 54 kg.
Michał Sołogup –  brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski BJJ NO GI i GI oraz NO GI i GI Fight w Dzierżoniowie kat. 66 kg juniorzy. Wywalczył srebrny medal NO GI i GI Fight w Bielawie 66 kg.
Łukasz Leszczyński – złoty medalista NO GI I GI FIGHT w Bielawie białe pasy 81 kg, brał udział w gali MUAI Thai Open.
Dawid Kuczyński – występ na gali MMasakra IV – walka remisowa kat. 77 kg.
Szymon Szady – srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski BJJ NO GI i GI, brał udział w gali Muai Thai Open oraz MMAsakra IV.
Dominik Chorążyczewski – srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski BJJ NO GI i GI, brał udział w gali MUAI Thai Open.
Marcin Chmielewski – złoty medalista Amatorskiej Ligi MMA Oborniki Śląskie 93 kg.
Sebastian Paszkowski - srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski BJJ NO GI i GI.
Maciej Bobrowski – srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski BJJ NO GI i GI.
Alan Żygadło - brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski BJJ NO GI i GI.
Michał Kopeć - brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski BJJ NO GI i GI.
Michał Budny - brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski BJJ NO GI i GI.
Wojtek Grygoriew - brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski BJJ NO GI i GI.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy14°C

JutroFair18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne