Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Świetliki i Soyka zagrają na Poetyckiej Stajni

31-10-2016
Coroczne dzierżoniowskie listopadowe święto poezji śpiewanej, czyli Spotkania w Poetyckiej Stajni, nie może się odbyć bez koncertów znanych i lubianych gwiazd tego nurtu muzyki. W tym roku na scenie w sali koncertowej wystąpią "Świetliki", a podczas gali w Kinoteatrze "Zbyszek" – Stanisław Soyka.

Coroczne dzierżoniowskie listopadowe święto poezji śpiewanej, czyli Spotkania w Poetyckiej Stajni, nie może się odbyć bez koncertów znanych i lubianych gwiazd tego nurtu muzyki. W tym roku na scenie w sali koncertowej wystąpią "Świetliki", a podczas gali w Kinoteatrze "Zbyszek" – Stanisław Soyka.

Zespół Świetliki powstał w 1992 r. w Krakowie. Zadebiutował na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1995 roku Świetliki nagrały swój pierwszy album pt. "Ogród Koncentracyjny", w 1996 r. drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejne były "Perły przed wieprze" (1999), "Złe Misie" (2001), "Las Putas Melancólitas" (2005) z Bogusławem Lindą i "Sromota" (2013).

Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, ale przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich.

Jak śpiewa? O tym będzie się można przekonać na żywo już 18 listopada o godz. 21.00. Bilety na koncert, który rozpocznie się po przesłuchaniach konkursowych XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Śpiewanej, kosztują 25 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu.

Za bilety na galę i XXII Spotkanie w Poetyckiej Stajni 19 listopada trzeba zapłacić 45 zł na parterze i 40 zł na balkonie. O godz. 18.00 w Kinoteatrze "Zbyszek" wystąpią najpierw laureaci konkursu (będzie się można przekonać, kto zdobędzie "Złotą Podkowę Pegaza"), a potem - Stanisław Soyka - wciąż inny, wciąż nowy, a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut.

Tez artysta jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera. Z zespołem czy solo wkrótce po wejściu na scenę obejmuje całkowite panowanie nad publicznością. W jednym z licznych wywiadów  powiedział „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę, by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni". I tego uczestnikom koncertu życzymy, przypominając, że bilety na koncerty można nabyć w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury w kasie biletowej na Ii p. W godz. 10.00-18.00 lub przez stronę www.dok.pl – zakładka KUP BILET.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy13°C

13°C

JutroPartly cloudy20°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne