Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Wielkie ściganie w Dzierżoniowskiej Lidze BMX-MTB

18-10-2019

Burmistrz Dzierżoniowa, starosta powiatu dzierżoniowskiego, wójt gminy Dzierżoniów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zapraszają do udziału w Dzierżoniowskiej Lidze BMX-MTB. W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy będą mieli do pokonania dystans od 300 do 1500 metrów.

Zaplanowano 3 etapy imprezy. W zawodach rozgrywanych na torze przy Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie mogą startować tylko zawodnicy z powiatu dzierżoniowskiego. Dziewczęta i chłopcy startować będą w 4 kategoriach wiekowych:
- roczniki 2011 – 2012 i młodsi,
- roczniki 2009 – 2010,
- roczniki 2007 – 2008,
- roczniki 2005 – 2006.

I etap „O Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów” odbędzie się 24 października (zapisy w godz. 15.30-15.55, start o godz. 16.00).

II etap „O Puchar Starosty Dzierżoniowskiego” zaplanowano w tych samych godzinach dzień później. Będzie to jazda indywidualna na czas.

III etap „O Puchar Burmistrza Miasta Dzierżoniów” – finałowy – odbędzie się 29 października.

We wszystkich trzech wyścigach etapowych zawodnicy zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej. I miejsce to 12 pkt, II – 10 pkt, III – 8 punktów, IV -     7 pkt., V miejsce – 6 pkt itd., aż do miejsca VIII za 3 pkt.
W klasyfikacji generalnej pod uwagę będą brane: wynik w etapie III – finałowym oraz najlepszy spośród dwóch pozostałych startów. O kolejności w klasyfikacji generalnej decyduje liczba punktów. W przypadku takiej samej ilości punktów o miejscu decyduje kolejność w etapie III.

W wyścigach etapowych nagrodami są medale (miejsca I-III) oraz słodkie upominki (miejsca IV-VI), natomiast za miejsca I-III w klasyfikacji generalnej zawodnicy otrzymają medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym za pierwsze miejsca – rowery ufundowane przez sponsora - Centrum TMT Dzierżoniów.

Każdy uczestnik startuje na rowerze górskim, musi być z opiekunem oraz posiadać kask.

Impreza współfinansowana jest z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020, budżetu Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz gminy Dzierżoniów. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 74 645 05 41, wew. 384.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy22°C

JutroPartly cloudy23°C