Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wielkie ściganie w Dzierżoniowskiej Lidze BMX-MTB

18-10-2019

Burmistrz Dzierżoniowa, starosta powiatu dzierżoniowskiego, wójt gminy Dzierżoniów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zapraszają do udziału w Dzierżoniowskiej Lidze BMX-MTB. W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy będą mieli do pokonania dystans od 300 do 1500 metrów.

Zaplanowano 3 etapy imprezy. W zawodach rozgrywanych na torze przy Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie mogą startować tylko zawodnicy z powiatu dzierżoniowskiego. Dziewczęta i chłopcy startować będą w 4 kategoriach wiekowych:
- roczniki 2011 – 2012 i młodsi,
- roczniki 2009 – 2010,
- roczniki 2007 – 2008,
- roczniki 2005 – 2006.

I etap „O Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów” odbędzie się 24 października (zapisy w godz. 15.30-15.55, start o godz. 16.00).

II etap „O Puchar Starosty Dzierżoniowskiego” zaplanowano w tych samych godzinach dzień później. Będzie to jazda indywidualna na czas.

III etap „O Puchar Burmistrza Miasta Dzierżoniów” – finałowy – odbędzie się 29 października.

We wszystkich trzech wyścigach etapowych zawodnicy zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej. I miejsce to 12 pkt, II – 10 pkt, III – 8 punktów, IV -     7 pkt., V miejsce – 6 pkt itd., aż do miejsca VIII za 3 pkt.
W klasyfikacji generalnej pod uwagę będą brane: wynik w etapie III – finałowym oraz najlepszy spośród dwóch pozostałych startów. O kolejności w klasyfikacji generalnej decyduje liczba punktów. W przypadku takiej samej ilości punktów o miejscu decyduje kolejność w etapie III.

W wyścigach etapowych nagrodami są medale (miejsca I-III) oraz słodkie upominki (miejsca IV-VI), natomiast za miejsca I-III w klasyfikacji generalnej zawodnicy otrzymają medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym za pierwsze miejsca – rowery ufundowane przez sponsora - Centrum TMT Dzierżoniów.

Każdy uczestnik startuje na rowerze górskim, musi być z opiekunem oraz posiadać kask.

Impreza współfinansowana jest z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020, budżetu Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz gminy Dzierżoniów. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 74 645 05 41, wew. 384.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy4°C

JutroCloudy6°C