Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Świecimy na niebiesko dla dzieci z autyzmem

30-03-2016
Dzierżoniowski ratusz zaświeci w dniach 1-3 kwietnia na niebiesko. Dlaczego? Bo to kolor solidarności z osobami z autyzmem. Diagnozowany już u 1 dziecka na 100 dotyczy on tysięcy dzieci w całej Polsce.

Dzierżoniowski ratusz zaświeci w dniach 1-3 kwietnia na niebiesko. Dlaczego? Bo to kolor solidarności z osobami z autyzmem. Diagnozowany już u 1 dziecka na 100 dotyczy on tysięcy dzieci w całej Polsce.

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony sześć lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Rozpoczyna on Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.Są one często niesprawiedliwie oceniane. Niektórzy nie akceptują ich zachowań, nie potrafią ich zrozumieć. Warto to zmienić. Stałe zwiększanie poziomu wiedzy na ten temat jest niezwykle ważne. Sprawia, że świat dla dzieci z autyzmem staje się powoli bardziej przyjazny i bezpieczny.

Ty także możesz przyłączyć się do akcji "Polska na niebiesko". Możesz ustawić akcyjną żarówkę jako swoje zdjęcie profilowe i tło na Facebooku lub ściągnąć świecącą na niebiesko aplikację na telefon, a także otrzymać Światowego Poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wesprzeć osobę z autyzmem.

Szczegóły na stronie Fundacji Jaś i Małgosia

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair17°C

JutroPartly cloudy18°C