Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Świecimy na niebiesko dla dzieci z autyzmem

30-03-2016
Dzierżoniowski ratusz zaświeci w dniach 1-3 kwietnia na niebiesko. Dlaczego? Bo to kolor solidarności z osobami z autyzmem. Diagnozowany już u 1 dziecka na 100 dotyczy on tysięcy dzieci w całej Polsce.

Dzierżoniowski ratusz zaświeci w dniach 1-3 kwietnia na niebiesko. Dlaczego? Bo to kolor solidarności z osobami z autyzmem. Diagnozowany już u 1 dziecka na 100 dotyczy on tysięcy dzieci w całej Polsce.

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony sześć lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Rozpoczyna on Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.Są one często niesprawiedliwie oceniane. Niektórzy nie akceptują ich zachowań, nie potrafią ich zrozumieć. Warto to zmienić. Stałe zwiększanie poziomu wiedzy na ten temat jest niezwykle ważne. Sprawia, że świat dla dzieci z autyzmem staje się powoli bardziej przyjazny i bezpieczny.

Ty także możesz przyłączyć się do akcji "Polska na niebiesko". Możesz ustawić akcyjną żarówkę jako swoje zdjęcie profilowe i tło na Facebooku lub ściągnąć świecącą na niebiesko aplikację na telefon, a także otrzymać Światowego Poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wesprzeć osobę z autyzmem.

Szczegóły na stronie Fundacji Jaś i Małgosia

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair4°C

JutroPartly cloudy3°C