Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Ważne zmiany podczas październikowej sesji

21-10-2019
W uroczystej części październikowej sesji Medal za Zasługi Dla Miasta Dzierżoniowa otrzyma Radomir Vletchy - obecny burmistrz Lanskroun, z którym Dzierżoniów obchodzi jubileusz dwudziestu lat współpracy. Radni chcą także podziękować pani Elwirze Chamczyńskiej, byłej dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 1. Gratulacje i podziękowania trafią także do pana Ryszarda Kowalskiego, który jako kapitan, trener i zawodnik wywalczył dla Polski brązowy medal Mistrzostw Europy w Bule. Obrady rozpocznie złożenie ślubowania ra

W uroczystej części październikowej sesji Medal za Zasługi Dla Miasta Dzierżoniowa otrzyma Radim Vetchý - obecny burmistrz Lanškroun, z którym Dzierżoniów obchodzi jubileusz dwudziestu lat współpracy. Radni chcą także podziękować Elwirze Chamczyńskiej, byłej dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 1. Gratulacje i podziękowania trafią także do Ryszarda Kowalskiego, który jako kapitan, trener i zawodnik wywalczył dla Polski brązowy medal Mistrzostw Europy w Bule. Obrady rozpocznie złożenie ślubowania radnej Małgorzaty Mamełki, która objęła mandat po Jarosławie Kresie, pełniącym dziś funkcję wicewojewody dolnośląskiego. 

Projekty uchwał zapisane w porządku obrad związane są m.in. ze zmianą skarbnika, nadaniem Szkole Podstawowej nr 1 imienia "Noblistów Polskich", zmianą statutu miasta i ustaleniem przez radnych przyszłorocznych stawek podatków od nieruchomości. Szczegóły projektów uchwał wraz z ich uzasadnieniami dostępne są w porządku obrad zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przypominamy, że w sesji może aktywnie brać udział każdy mieszkaniec, a chęć zabrania głosu należy wcześniej złożyć u przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego prowadzącego obrady. Przebieg sesji można tez śledzić na żywo.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Złożenie ślubowania radnej Małgorzaty Mamełki.
 3. Wręczenie Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa Panu Radimovi Vletchý, Burmistrzowi Lanškroun z okazji jubileuszu 20-lecia podpisania umowy partnerskiej Dzierżoniowa z Lanškroun.
 4. Wręczenie podziękowań Pani Elwirze Chamczyńskiej, dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie.
 5. Wręczenie gratulacji Panu Ryszardowi Kowalskiemu, kapitanowi reprezentacji Polski w petanque, która w kategorii wiekowej 55+ wywalczyła drużynowo brązowy medal podczas Mistrzostw Europy rozegranych w Bułgarii.
 6. Przedstawienie porządku obrad.
 7. Przyjęcie protokołu z 11 sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa (30 września 2019r.).
 8. Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Skarbnika Miasta - projekt nr 113.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Skarbnika Miasta - projekt nr 114.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie Statutu Miasta Dzierżoniowa - projekt nr 102.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie procedury realizacji inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców Dzierżoniowa - projekt nr 103.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie - projekt nr 104.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Rocznego programu współpracy Dzierżoniowa z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust 3 ustawy odziałalności pożytku publicznego iowolontariacie na 2020 r.- projekt nr 105.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości na rok 2020 - projekt nr 106.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych - projekt nr 108.
 16. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Edukacji i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Dzierżoniowa – projekt nr 109.
 17. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Spraw Obywatelskich i Porządku Publicznego Rady Miejskiej Dzierżoniowa – projekt nr 110.
 18. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmiany Budżetu Miasta na 2019 rok - projekt nr 111.
 19. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Dzierżoniów - projekt nr 112.
 20. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Miejskiej Dzierżoniów w roku szkolnym 2018/2019.
 21. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym oraz sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Miejskiej Dzierżoniowa za III kwartał 2019 r.
 22. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej Dzierżoniowa o analizie złożonych oświadczeń majątkowych radnych, składanych w terminie 30 dni od ślubowania i za 2018 r. oraz informacja Burmistrza Dzierżoniowa o analizie złożonych oświadczeniach majątkowych za 2018 r.
 23. Interpelacje i zapytania radnych oraz informacja przewodniczącego rady o zgłoszonych interpelacjach, zapytaniach i wnioskach oraz udzielonych odpowiedziach, w tym o braku odpowiedzi terminowych.
 24. Wolne wnioski i informacje.
 25. Zamknięcie sesji.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair17°C

JutroPartly cloudy18°C