Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

W sobotę Rajd Wikinga - sprawdź które drogi będą zamknięte dla ruchu

06-11-2019
Fot: Wojtek Flejszczak

Rajd Wikinga zakończy rajdowe zmagania na Dolnym Śląsku. 4. Runda MSP Rally Trophy 2019, cyklu organizowanego wspólnie przez Bielawską Grupę Motosport i Walim Rajdowy, odbędzie się 9 i 10 listopada.

- Na liście startowej znajduje się obecnie 70 załóg, a my wciąż przyjmujemy kolejne wpłaty – komentuje Szymon Mazur, organizator. – Cieszy nas, że do Dzierżoniowa i w Góry Sowie ściągają zawodników wymagające trasy i widowiskowy prolog. Dzięki współpracy z Dzierżoniowem i tutejszym ośrodkiem sportu organizujemy dobrą imprezę, znaną w naszym środowisku w całym kraju.

BSK TECH 4 Rajd Wikinga będzie miał swoją bazę na dzierżoniowskim OSiR-ze. Po zapoznaniu z trasą, badaniu kontrolnym i odbiorze administracyjnym, ulicami Dzierżoniowa wystartuje widowiskowy prolog (16.30, 18.00).

– Zachęcamy kibiców do oglądania popisów kierowców w pobliżu Kina „Zbyszek”. Tam też dzięki naszemu partnerowi, firmie Dedal, będzie umiejscowiona specjalna naczepa, z której będziecie mieli dobrą widoczność na to, co dzieje się na trasie – zdradza szef Bielawskiej Grupy Motosport – Szymon Mazur. – Przejazd wszystkich zawodników w czasie prologu jest obowiązkowy, ale czas przejazdu nie będzie liczony do klasyfikacji rajdu, dzięki czemu kibice mogą liczyć na popisową jazdę i pokonywanie zakrętów bokami. Apelujemy też o mądre i bezpieczne kibicowanie i dostosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Od środy na trasie prologu w Dzierżoniowie zostaną rozmieszczone znaki informacyjne o sobotnim zakazie parkowania wzdłuż trasy. Rozwieszone zostaną również informacje na budynkach leżących bezpośrednio przy trasie prologu.

W niedzielę zawodnicy zmierzą się z trasą z Jodłownika do Przełęczy Woliborskiej i odcinkiem specjalnym Grodziszcze-Owiesno. – Będą to wymagające próby, podczas których na zawodników czeka wiele niewiadomych – przyznaje Mazur. – Jodłownik to klasyk sam w sobie, a dzięki współpracy z gminą Stoszowice zawodnicy pojadą po nowym oesie mierzącym 4,5 kilometra.
Rajd zakończy się w niedzielę w godzinach wieczornych.

Harmonogram rajdu

Sobota, 9 listopada

 • Prolog Dzierżoniów - 16.30|18.00


Niedziela, 10 listopada

 • OS 1 | 3 | 5 - Jodłownik-Przełęcz Woliborska - 9.00|10.55|12.55
 • OS 2 | 4 | 6 - Grodziszcze-Owiesno - 9.45|11.40|13.40


Zamknięcie dróg

W sobotę od godziny 14.30 do 21.00 z ruchu wyłączone będzie centrum Dzierżoniowa, tj. Rynek oraz ulice Bohaterów Getta, Piłsudskiego od ulicy Miodowej do Ronda Węgierskiego, Daszyńskiego od Ronda Węgierskiego do Kina „Zbyszek”, Świdnicka od ulicy Rzeźniczej w kierunku ulicy Pocztowej, Pocztowa, Miernicza od Ronda przy Synagodze do ulicy Pocztowej, a także Krasickiego od Ronda przy Synagodze do skrzyżowania z ulicą Pocztową.

Ul. Sienkiewicza na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Kopernika i Krasickiego, w tym Most Niepodległości, będzie zamknięta od godz. 13.30.

Organizator zwraca się z prośbą o nie parkowanie aut na wymienionych ulicach.

Źródło: OSiRSobota, 9.11.2019 r., Prolog Dzierżoniów: 14.45 - 20.00
Niedziela, 10.11.2019 r., Jodłownik: 7.30 - 17.30, Grodziszcze: 8.15 - 18.00

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair17°C

JutroPartly cloudy18°C