Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

W sobotę Rajd Wikinga - sprawdź które drogi będą zamknięte dla ruchu

06-11-2019
Fot: Wojtek Flejszczak

Rajd Wikinga zakończy rajdowe zmagania na Dolnym Śląsku. 4. Runda MSP Rally Trophy 2019, cyklu organizowanego wspólnie przez Bielawską Grupę Motosport i Walim Rajdowy, odbędzie się 9 i 10 listopada.

- Na liście startowej znajduje się obecnie 70 załóg, a my wciąż przyjmujemy kolejne wpłaty – komentuje Szymon Mazur, organizator. – Cieszy nas, że do Dzierżoniowa i w Góry Sowie ściągają zawodników wymagające trasy i widowiskowy prolog. Dzięki współpracy z Dzierżoniowem i tutejszym ośrodkiem sportu organizujemy dobrą imprezę, znaną w naszym środowisku w całym kraju.

BSK TECH 4 Rajd Wikinga będzie miał swoją bazę na dzierżoniowskim OSiR-ze. Po zapoznaniu z trasą, badaniu kontrolnym i odbiorze administracyjnym, ulicami Dzierżoniowa wystartuje widowiskowy prolog (16.30, 18.00).

– Zachęcamy kibiców do oglądania popisów kierowców w pobliżu Kina „Zbyszek”. Tam też dzięki naszemu partnerowi, firmie Dedal, będzie umiejscowiona specjalna naczepa, z której będziecie mieli dobrą widoczność na to, co dzieje się na trasie – zdradza szef Bielawskiej Grupy Motosport – Szymon Mazur. – Przejazd wszystkich zawodników w czasie prologu jest obowiązkowy, ale czas przejazdu nie będzie liczony do klasyfikacji rajdu, dzięki czemu kibice mogą liczyć na popisową jazdę i pokonywanie zakrętów bokami. Apelujemy też o mądre i bezpieczne kibicowanie i dostosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Od środy na trasie prologu w Dzierżoniowie zostaną rozmieszczone znaki informacyjne o sobotnim zakazie parkowania wzdłuż trasy. Rozwieszone zostaną również informacje na budynkach leżących bezpośrednio przy trasie prologu.

W niedzielę zawodnicy zmierzą się z trasą z Jodłownika do Przełęczy Woliborskiej i odcinkiem specjalnym Grodziszcze-Owiesno. – Będą to wymagające próby, podczas których na zawodników czeka wiele niewiadomych – przyznaje Mazur. – Jodłownik to klasyk sam w sobie, a dzięki współpracy z gminą Stoszowice zawodnicy pojadą po nowym oesie mierzącym 4,5 kilometra.
Rajd zakończy się w niedzielę w godzinach wieczornych.

Harmonogram rajdu

Sobota, 9 listopada

 • Prolog Dzierżoniów - 16.30|18.00


Niedziela, 10 listopada

 • OS 1 | 3 | 5 - Jodłownik-Przełęcz Woliborska - 9.00|10.55|12.55
 • OS 2 | 4 | 6 - Grodziszcze-Owiesno - 9.45|11.40|13.40


Zamknięcie dróg

W sobotę od godziny 14.30 do 21.00 z ruchu wyłączone będzie centrum Dzierżoniowa, tj. Rynek oraz ulice Bohaterów Getta, Piłsudskiego od ulicy Miodowej do Ronda Węgierskiego, Daszyńskiego od Ronda Węgierskiego do Kina „Zbyszek”, Świdnicka od ulicy Rzeźniczej w kierunku ulicy Pocztowej, Pocztowa, Miernicza od Ronda przy Synagodze do ulicy Pocztowej, a także Krasickiego od Ronda przy Synagodze do skrzyżowania z ulicą Pocztową.

Ul. Sienkiewicza na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Kopernika i Krasickiego, w tym Most Niepodległości, będzie zamknięta od godz. 13.30.

Organizator zwraca się z prośbą o nie parkowanie aut na wymienionych ulicach.

Źródło: OSiRSobota, 9.11.2019 r., Prolog Dzierżoniów: 14.45 - 20.00
Niedziela, 10.11.2019 r., Jodłownik: 7.30 - 17.30, Grodziszcze: 8.15 - 18.00

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair4°C

JutroPartly cloudy3°C