Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

W poniedziałek sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa

20-11-2019
Wręczeniem Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa Pani Barbarze Ciborskiej rozpocznie listopadową sesję Rady Miejskiej Dzierżoniowa. W porządku obrad znalazły się projekty uchwał dotyczące m.in. oświaty i gospodarki nieruchomościami. Sesję można na żywo oglądać w internecie.

Wręczeniem Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa Pani Barbarze Ciborskiej rozpocznie listopadową sesję Rady Miejskiej Dzierżoniowa. W porządku obrad znalazły się projekty uchwał dotyczące m.in. oświaty i gospodarki nieruchomościami. Sesję można na żywo oglądać w internecie.

Sesja rozpocznie się 25 listopada, o godzinie 12.00, w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta w Dzierżoniowie. Mieszkańcy, którzy chcą zabrać głos podczas obrad proszeni są o zgłoszenie takiej woli u prowadzącego obrady. Treść uchwał, wraz z ich uzasadnieniem zawarta jest w porządku obrad.

Link do transmisji i nagrań z poprzednich sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Wręczenie Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa Pani Barbarze Ciborskiej.
 3. Wręczenie Odznaki Honorowej Srebrnej Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego Towarzystwu Miłośników Dzierżoniowa, przyznanej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego.
 4. Przedstawienie porządku obrad.
 5. Przyjęcie protokołu z 12 sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa (28 października 2019r.).
 6. Podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia parkowi w Dzierżoniowie - projekt nr 107.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania iodpłatności zausługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania- projekt nr115.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego pomiędzy ulicą Armii Krajowej iCmentarzem komunalnym wDzierżoniowie - projekt nr 116.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego przy ulicy Batalionów Chłopskich wDzierżoniowie – projektnr117.
 10. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Dzierżoniowa na 2019 rok - projekt nr118.
 11. Przedstawienie protokołu kontroli Burmistrza Dzierżoniowa w zakresie działalności Ośrodka Sportu iRekreacji w Dzierżoniowie – koszty utrzymania basenu krytego za rok 2018.
 12. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym.
 13. Interpelacje i zapytania radnych oraz informacja przewodniczącego rady o zgłoszonych interpelacjach, zapytaniach i wnioskach oraz udzielonych odpowiedziach, w tym o braku odpowiedzi terminowych.
 14. Wolne wnioski i informacje.
 15. Zamknięcie sesji.


Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy4°C

JutroLight rain showers7°C