Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

W poniedziałek sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa

20-11-2019
Wręczeniem Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa Pani Barbarze Ciborskiej rozpocznie listopadową sesję Rady Miejskiej Dzierżoniowa. W porządku obrad znalazły się projekty uchwał dotyczące m.in. oświaty i gospodarki nieruchomościami. Sesję można na żywo oglądać w internecie.

Wręczeniem Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa Pani Barbarze Ciborskiej rozpocznie listopadową sesję Rady Miejskiej Dzierżoniowa. W porządku obrad znalazły się projekty uchwał dotyczące m.in. oświaty i gospodarki nieruchomościami. Sesję można na żywo oglądać w internecie.

Sesja rozpocznie się 25 listopada, o godzinie 12.00, w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta w Dzierżoniowie. Mieszkańcy, którzy chcą zabrać głos podczas obrad proszeni są o zgłoszenie takiej woli u prowadzącego obrady. Treść uchwał, wraz z ich uzasadnieniem zawarta jest w porządku obrad.

Link do transmisji i nagrań z poprzednich sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Wręczenie Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa Pani Barbarze Ciborskiej.
 3. Wręczenie Odznaki Honorowej Srebrnej Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego Towarzystwu Miłośników Dzierżoniowa, przyznanej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego.
 4. Przedstawienie porządku obrad.
 5. Przyjęcie protokołu z 12 sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa (28 października 2019r.).
 6. Podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia parkowi w Dzierżoniowie - projekt nr 107.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania iodpłatności zausługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania- projekt nr115.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego pomiędzy ulicą Armii Krajowej iCmentarzem komunalnym wDzierżoniowie - projekt nr 116.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego przy ulicy Batalionów Chłopskich wDzierżoniowie – projektnr117.
 10. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Dzierżoniowa na 2019 rok - projekt nr118.
 11. Przedstawienie protokołu kontroli Burmistrza Dzierżoniowa w zakresie działalności Ośrodka Sportu iRekreacji w Dzierżoniowie – koszty utrzymania basenu krytego za rok 2018.
 12. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym.
 13. Interpelacje i zapytania radnych oraz informacja przewodniczącego rady o zgłoszonych interpelacjach, zapytaniach i wnioskach oraz udzielonych odpowiedziach, w tym o braku odpowiedzi terminowych.
 14. Wolne wnioski i informacje.
 15. Zamknięcie sesji.


Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy15°C

JutroPartly cloudy17°C